Partia Razem: chcemy zmienić myślenie o państwie

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 09:26
Próbujmy krok po kroku zbudować lewicę, za którą nie będzie trzeba się wstydzić - mówił Adrian Zandberg z partii Razem. - Budujemy oddolną demokratyczną strukturę, która jest skupiona wokół programu. Alternatywa istnieje - przekonywał.
Audio
  • Adrian Zandberg: partia Razem chce przekonać do nowego myślenia o państwie (Sygnały dnia/Jedynka)
Adrian Zandberg z partii Razem
Adrian Zandberg z partii RazemFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak mówił, celem jego partii jest to, aby w Polsce zacząć inaczej mówić o państwie. - Wpadliśmy ze skrajności w skrajność, ze świata w którym państwo było odpowiedzialne za wszystko do świata, w którym za wszystko ma być odpowiedzialna jednostka - powiedział gość "Sygnałów dnia".

Adrian Zandberg odniósł się do proponowanych przez jego ugrupowanie propozycji podatkowych i mieszkaniowych. - Chcemy postawić na budownictwo komunalne - podkreślił.

Polityk przyznał, że jeśli państwo ma dobrze działać, to trzeba także stworzyć sprawny system podatkowy, w którym bogatsi będą płacili większe podatki, niż obecnie.

Mówiąc o kwestiach światopoglądowych gość Jedynki oświadczył, że oczywiste jest, iż prawa człowieka nie podlegają dyskusji, a państwo nie powinno ingerować w życie osobiste obywateli.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Adrian Zandberg (Razem)

Data emisji: 28.09.2015

Godzina emisji: 8.19

to/asz

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PKW wylosowała numery list komitetów wyborczych. "1" dla PiS, "2" dla PO

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2015 21:25
"1" dla PiS, "2" dla PO, "3" dla Partii Razem, "4" dla partii KORWiN, "5" dla PSL, "6" dla Zjednoczonej Lewicy SLD+TR+PPS+UP+Zieloni, "7" dla ruchu Kukiz'15, "8" dla Nowoczesnej Ryszarda Petru - takie numery list komitetów wyborczych w wyborach parlamentarnych wylosowała Państwowa Komisja Wyborcza.
rozwiń zwiń