Partia Razem: chcemy zmienić myślenie o państwie

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 09:26
Próbujmy krok po kroku zbudować lewicę, za którą nie będzie trzeba się wstydzić - mówił Adrian Zandberg z partii Razem. - Budujemy oddolną demokratyczną strukturę, która jest skupiona wokół programu. Alternatywa istnieje - przekonywał.
Audio
  • Adrian Zandberg: partia Razem chce przekonać do nowego myślenia o państwie (Sygnały dnia/Jedynka)
Adrian Zandberg z partii Razem
Adrian Zandberg z partii RazemFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak mówił, celem jego partii jest to, aby w Polsce zacząć inaczej mówić o państwie. - Wpadliśmy ze skrajności w skrajność, ze świata w którym państwo było odpowiedzialne za wszystko do świata, w którym za wszystko ma być odpowiedzialna jednostka - powiedział gość "Sygnałów dnia".

Adrian Zandberg odniósł się do proponowanych przez jego ugrupowanie propozycji podatkowych i mieszkaniowych. - Chcemy postawić na budownictwo komunalne - podkreślił.

Polityk przyznał, że jeśli państwo ma dobrze działać, to trzeba także stworzyć sprawny system podatkowy, w którym bogatsi będą płacili większe podatki, niż obecnie.

Mówiąc o kwestiach światopoglądowych gość Jedynki oświadczył, że oczywiste jest, iż prawa człowieka nie podlegają dyskusji, a państwo nie powinno ingerować w życie osobiste obywateli.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Adrian Zandberg (Razem)

Data emisji: 28.09.2015

Godzina emisji: 8.19

to/asz

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

PKW wylosowała numery list komitetów wyborczych. "1" dla PiS, "2" dla PO

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2015 21:25
"1" dla PiS, "2" dla PO, "3" dla Partii Razem, "4" dla partii KORWiN, "5" dla PSL, "6" dla Zjednoczonej Lewicy SLD+TR+PPS+UP+Zieloni, "7" dla ruchu Kukiz'15, "8" dla Nowoczesnej Ryszarda Petru - takie numery list komitetów wyborczych w wyborach parlamentarnych wylosowała Państwowa Komisja Wyborcza.
rozwiń zwiń