Dyrektor Konkursu Chopinowskiego: mamy silną ekipę

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 12:21
- Podczas kwietniowych przesłuchań przekonaliśmy się, jak ciekawymi artystami są polscy uczestnicy konkursu, jak różnorodne są ich interpretacje - mówi Artur Szklener, szef Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.
Audio
  • Artur Szklener o XVII Konkursie Chopinowskim (Sygnały dnia/Jedynka)
Głównym organizatorem VII Konkursu Chopinowskiego jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, którym kieruje dr Artur Szklener
Głównym organizatorem VII Konkursu Chopinowskiego jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, którym kieruje dr Artur SzklenerFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W czwartek (1.10) rozpoczyna się XVII Konkurs Chopinowski. Wydarzenie to jest organizowane co pięć lat. - Każdy kolejny konkurs odsłania pewne mocne i ewentualnie słabsze strony organizacji. Ma to wpływ na zmiany w kolejnym konkursie. Jest to rodzaj nieustającego procesu - podkreśla gość "Sygnałów dnia".

W tegorocznym Konkursie Chopinowskim weźmie udział 78 uczestników z 20 krajów świata. Najwięcej reprezentować będzie Polskę. Jedną z nagród - za najlepsze wykonanie mazurków - ufundowało Polskie Radio.

serwis specjalny
Fryderyk Chopin 1200.jpg
Konkurs Chopinowski w Polskim Radiu

Podczas koncertu inauguracyjnego usłyszeć będzie można m.in. poloneza, którego Krzysztof Penderecki skomponował specjalnie na tę okazję. Dr Artur Szklener mówił w audycji również o tym, co jeszcze znalazło się w programie czwartkowej uroczystości i jaka nagroda czeka na zwycięzcę konkursu.

XVII Konkurs Chopinowski w całości transmitowany będzie na antenie radiowej Dwójki. Relacje z wydarzenia codziennie będą pojawiać się także w Jedynce.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Adam Rozlach

Gość: Artur Szklener (dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, dyrektor XVII Konkursu Chopinowskiego)

Data emisji: 1.10.2015

Godzina emisji: 8.40

pg/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Argerich i Goerner na otwarcie Konkursu Chopinowskiego. Transmisja!

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 16:00
Wielcy pianiści i utwór napisany specjalnie na tę okazję przez Krzysztofa Pendereckiego - tak rozpocznie się XVII Konkurs Chopinowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkurs Chopinowski rozpocznie się od litery "B"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 18:00
- Mamy już 78 zarejestrowanych uczestników Konkursu i znamy kolejność występów na I etapie - powiedział Jerzy Michniewicz, sekretarz jury.
rozwiń zwiń