Zakopower połączyło siły z Atom String Quartet

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 17:55
- Oni grają i klasykę, i jazz, są więc bardzo wszechstronni. Tak sobie tę płytę wymyśliłem, a dzięki kolegom z zespołu i Mateuszowi Pospieszalskiemu, udało się to zrealizować - mówi Sebastian Karpiel–Bułecka.
Audio
  • Sebastian Karpiel–Bułecka o płycie Zakopower "Drugie pół" (Muzyczna Jedynka)
Koncert Zakopower w Ciechanowie w ramach trasy Lata z Radiem 2015
Koncert Zakopower w Ciechanowie w ramach trasy "Lata z Radiem" 2015Foto: Jacek Kołtuniak/Polskie Radio

Pod koniec września ukazała się płyta "Drugie pół" Zakopower. Sebastian Karpiel–Bułecka i jego koledzy z zespołu nagrali ją wspólnie z muzykami Atom String Quartet, którym dodatkowo towarzyszyła orkiestra.

- Chciałem, żeby ta płyta brzmiała inaczej niż na poprzednio wydanej "Boso", która była bardziej rockowa. Akustyczność na "Drugie pół" wymusza trochę orkiestra, która się tam pojawia. Żeby ją ładnie pokazać, musieliśmy zrezygnować z mocnego grania, odrzucić instrumenty elektryczne na rzecz klasycznych. To było dobre posunięcie, bo dzięki temu nagrany materiał zyskał fajną przestrzeń i jest interesujący. To inna płyta Zakopower niż wszystkie dotychczasowe - podkreśla gość "Muzycznej Jedynki".

Z audycji dowiesz się również, jakie były inspiracje nowej płyty Zakopower, o czym opowiada tytułowa piosenka "Drugie pół" i w jakie inne projekty muzyczne jest zaangażowany Sebastian Karpiel–Bułecka.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Sebastian Karpiel–Bułecka (lider Zakopower)

Data emisji: 8.10.2015

Godzina emisji: 13.28

pg/tj

Czytaj także

Sebastian Karpiel-Bułecka: Zakopower nie gra muzyki góralskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 17:00
- Oprócz tego, że wychowaliśmy się na Podhalu i jesteśmy przesiąknięci tym regionem, to z góralszczyzną nasza muzyka nie ma nic wspólnego. Maniera wykonawcza jest góralska, bo jesteśmy stamtąd - powiedział Sebastian Karpiel-Bułecka.
rozwiń zwiń