X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. "Żywy pomnik Jana Pawła II"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 08:05
- Również pomniki ze spiżu i brązu są nam potrzebne, bo przypominają postać Jana Pawła II. Ten jednak jest zupełnie inny. Bez codziennej troski, przestanie on istnieć – mówił w "Sygnałach dnia" ks. Dariusz Kowalczyk z zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Audio
  • Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. "Żywy pomnik Jana Pawła II" (Sygnały dnia/Jedynka)
Tegoroczny Dzień Papieski będzie obchodzony 11 października pod hasłem Jan Paweł II - Patron Rodziny
Tegoroczny Dzień Papieski będzie obchodzony 11 października pod hasłem "Jan Paweł II - Patron Rodziny"

Jak tłumaczył, składa się na nią wiele osób, w tym duszpasterze, wspólnoty akademickie i darczyńcy. - Oni wszyscy tworzą fundację. Jest to pomnik budowany przez całe polskie społeczeństwo - dodał ksiądz Kowalczyk.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia działa od 2000 roku.  Aby zostać jej stypendystą trzeba pochodzić z małej miejscowości, niezamożnej rodziny i osiągać bardzo dobre wyniki w nauce. - O fundacji dowiedziałam się od katechetki w gimnazjum, która poinformował mnie o możliwości otrzymania stypendium - tłumaczyła w Jedynce Oliwia Opacka.  Stypendystą można być przez cały okres nauki, od gimnazjum do końca studiów. – Nie zostajemy sami sobie po roku od otrzymania stypendium. Możemy całą swoją drogę kariery budować na fundamencie nauczania Jana Pawła II. Zyskać duchowo i materialnie – dodała. 

Po okresie nauki drogi fundacji i stypendystów jednak się nie rozchodzą. Powstało bowiem stowarzyszenie jej absolwentów - Dzieło. - Ci ludzie chcą pięknego, dojrzałego i świętego życia. Zbudować mądre i kochające się rodziny - zapewniał Dariusz Kowalczyk.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia jest m.in. współorganizatorem Dnia Papieskiego. Tegoroczny odbędzie się w niedzielę 11 października. Jak będą wyglądały jego obchody? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: ks. Dariusz Kowalczyk (Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia), Oliwia Opacka ( stypendystka Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia)

Godzina emisji: 7.15

Data emisji: 10.10.2015

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

XV Dzień Papieski poświęcony rodzinie. Jan Paweł II jej patronem

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 15:20
Koncert na Placu Zamkowym, apel modlitewny w łączności z papieżem Franciszkiem, platforma modlitewna "Rodziny za rodziny" - to niektóre z form obchodów XV Dnia Papieskiego, który odbędzie się 11 października w Warszawie pod hasłem "Jan Paweł II - patron rodziny". Biskupi z tej okazji przygotowali też krytyczny list o metodzie in vitro, który ma być odczytany w kościołach.
rozwiń zwiń