Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. "Żywy pomnik Jana Pawła II"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 08:05
- Również pomniki ze spiżu i brązu są nam potrzebne, bo przypominają postać Jana Pawła II. Ten jednak jest zupełnie inny. Bez codziennej troski, przestanie on istnieć – mówił w "Sygnałach dnia" ks. Dariusz Kowalczyk z zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Audio
  • Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. "Żywy pomnik Jana Pawła II" (Sygnały dnia/Jedynka)
Tegoroczny Dzień Papieski będzie obchodzony 11 października pod hasłem Jan Paweł II - Patron Rodziny
Tegoroczny Dzień Papieski będzie obchodzony 11 października pod hasłem "Jan Paweł II - Patron Rodziny"

Jak tłumaczył, składa się na nią wiele osób, w tym duszpasterze, wspólnoty akademickie i darczyńcy. - Oni wszyscy tworzą fundację. Jest to pomnik budowany przez całe polskie społeczeństwo - dodał ksiądz Kowalczyk.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia działa od 2000 roku.  Aby zostać jej stypendystą trzeba pochodzić z małej miejscowości, niezamożnej rodziny i osiągać bardzo dobre wyniki w nauce. - O fundacji dowiedziałam się od katechetki w gimnazjum, która poinformował mnie o możliwości otrzymania stypendium - tłumaczyła w Jedynce Oliwia Opacka.  Stypendystą można być przez cały okres nauki, od gimnazjum do końca studiów. – Nie zostajemy sami sobie po roku od otrzymania stypendium. Możemy całą swoją drogę kariery budować na fundamencie nauczania Jana Pawła II. Zyskać duchowo i materialnie – dodała. 

Po okresie nauki drogi fundacji i stypendystów jednak się nie rozchodzą. Powstało bowiem stowarzyszenie jej absolwentów - Dzieło. - Ci ludzie chcą pięknego, dojrzałego i świętego życia. Zbudować mądre i kochające się rodziny - zapewniał Dariusz Kowalczyk.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia jest m.in. współorganizatorem Dnia Papieskiego. Tegoroczny odbędzie się w niedzielę 11 października. Jak będą wyglądały jego obchody? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: ks. Dariusz Kowalczyk (Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia), Oliwia Opacka ( stypendystka Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia)

Godzina emisji: 7.15

Data emisji: 10.10.2015

tj

Czytaj także

XV Dzień Papieski poświęcony rodzinie. Jan Paweł II jej patronem

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 15:20
Koncert na Placu Zamkowym, apel modlitewny w łączności z papieżem Franciszkiem, platforma modlitewna "Rodziny za rodziny" - to niektóre z form obchodów XV Dnia Papieskiego, który odbędzie się 11 października w Warszawie pod hasłem "Jan Paweł II - patron rodziny". Biskupi z tej okazji przygotowali też krytyczny list o metodzie in vitro, który ma być odczytany w kościołach.
rozwiń zwiń