Barbara Nowacka: kiedy rządziła lewica, PKB wzrastało najszybciej

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 08:17
- Mówimy o równości praw i równości szans – przekonywała w "Sygnałach dnia" Barbara Nowacka, liderka Zjednoczonej Lewicy.
Audio
  • Barbara Nowacka przekonuje, że kiedy rządziła lewica PKB wzrastało najszybciej (Sygnały dnia/Jedynka)
Barbara Nowacka
Barbara NowackaFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Zdaniem gościa Jedynki, w Polsce toczy się "fałszywy spór" między PO i PiS, który nie dotyka najważniejszych spraw, tj. poprawy państwa, służby zdrowia, bezpieczeństwa, czy wolności przedsiębiorczości.

Barbara Nowacka podkreślała, że PO miała możliwość rządzenia przez osiem lat, dostęp do środków europejskich, "swojego prezydenta", co pozwalało jej na przeprowadzenie wielu reform, których nie dokonała w ogóle albo bardzo późno. Krytykowała też PiS za to, że nie zrealizowało podczas swoich rządów postulatów socjalnych, a zamiast tego "zajęło się ideologizacją" i przeprowadzało "dosyć niebezpieczne reformy" w wymiarze sprawiedliwości i służbach bezpieczeństwa.

Liderka Zjednoczonej Lewicy mówiła też, że nie jest potrzebna korekta kompetencji Sejmu i prezydenta, gdyż obecne przepisy dobrze określają ten podział, a tego, czego brakuje, to dobrej współpracy, gdyż do niej potrzebna jest dobra wola. Skrytykowała w ten sposób przedstawiony przez PiS projekt zmian w konstytucji, przewidujący m.in wzmocnienie roli prezydenta i ograniczenie roli parlamentu.

Czy elektorat z lewicowymi poglądami na gospodarkę zaakceptuje liberalne poglądy światopoglądowe Zjednoczonej Lewicy? O tym posłuchaj w dźwięku.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Barbara Nowacka (liderka Zjednoczonej Lewicy)

Data emisji: 12.10.2015

Godzina emisji: 7.18

pp/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory coraz bliżej. Barbara Nowacka: to trzeba zrobić, żeby zatrzymać ludzi

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2015 16:59
Na potrzebę równego rozwoju wszystkich regionów Polski wskazywała w Rzeszowie liderka Zjednoczonej Lewicy. Barbara Nowacka mówiła też o inwestycji w kapitał ludzki. Zapewniała, że lewica będzie walczyć, aby minimalna stawka godzinowa była godna w każdym województwie.
rozwiń zwiń