Beata Szydło o debacie z Ewą Kopacz: mam nadzieję, że to będzie dobra rozmowa o Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 09:40
- Jest wiele spraw do omówienia, przede wszystkim tych programowych - stwierdziła kandydatka PiS na premiera. W poniedziałek Beata Szydło spotka się z Ewą Kopacz w telewizyjnej przedwyborczej debacie.
Audio
  • Wiceprezes PiS Beata Szydło o debacie z premier Ewą Kopacz (Sygnały dnia/Jedynka)
Beata Szydło zdradziła w radiowej Jedynce czego możemy się spodziewać w poniedziałek podczas jej debaty z premier Ewą Kopacz
Beata Szydło zdradziła w radiowej Jedynce czego możemy się spodziewać w poniedziałek podczas jej debaty z premier Ewą KopaczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości przypomniała w "Sygnałach dnia", że do końca kampanii wyborczej pozostał tydzień. - To jest właśnie ten moment, by o Polsce porozmawiać - podkreśliła. Jednocześnie stwierdziła, że choć będzie to ważne wydarzenie, to nie przecenia jego roli.

Wybory parlamentarne 2015 - więcej informacji>>>  

Gość Jedynki zdradziła w rozmowie z Kamilą Terpiał, jak przygotowuje się do tej debaty i jaką przyjęła strategię. Odpowiedziała też na pytanie, czy Jarosław Kaczyński udzielił jej jakiś rad. Skomentowała również stanowisko liderów pozostałych ugrupowań, którzy uważają, że telewizyjne spotkanie szefowej rządu i kandydatki PiS na premiera nie powinno się w ogóle odbyć.



Na wtorek zaplanowana jest z kolei debata z udziałem przedstawicieli ośmiu ogólnopolskich komitetów, których kandydaci startują do Sejmu w wyborach 25 października. - Sztab PiS nie podjął jeszcze decyzji, kto będzie reprezentował partię - poinformowała Szydło. - Być może to będę ja, jest duże prawdopodobieństwo - dodała.

Beata Szydło przedstawiła także najważniejsze punkty programu Prawa i Sprawiedliwości.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadziła: Kamila Terpiał

Gość: Beata Szydło (wiceprezes PiS, kandydatka PiS na premiera)

Data emisji: 16.10.2015 

Godzina emisji: 8.19

kk/tj

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

PO goni PiS, Zjednoczona Lewica trzecia. Najnowszy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 21:25
Platforma Obywatelska nieznacznie odrobiła straty do Prawa i Sprawiedliwości w najnowszym sondażu Millward Brown SA dla Faktów TVN i TVN24. W porównaniu z poprzednim badaniem PO zyskała trzy punkty procentowe, a PiS tyle samo straciło.
rozwiń zwiń