Debata Beata Szydło – Ewa Kopacz. Mariusz Witczak z PO: jeśli którejś pójdzie bardzo źle…

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 09:18
Słaby występ, którejś z liderek PiS i PO w debacie może mieć duży wpływ na ostateczny wynik wyborów parlamentarnych - przekonywał w radiowej Jedynce Mariusz Witczak z PO.
Audio
  • Mariusz Witczak z PO uważa, że debata Beaty Szydło z Ewą Kopacz może mieć wpływ na wynik wyborów (Sygnały dnia/Jedynka)
Mariusz Witczak
Mariusz Witczak Foto: Wojciech Kusinski/PR

Mariusz Witczak odniósł się w "Sygnałach dnia" do wieczornego, telewizyjnego przedwyborczego starcia premier i przewodniczącej PO Ewy Kopacz z kandydatką PiS na szefa rządu Beatą Szydło, którego będzie można posłuchać także w radiowej Jedynce.

Wybory parlamentarne 2015 - więcej informacji>>>  

- Można sobie wyobrazić sytuację w której, którejś z kandydatek nie pójdzie tak, jakby zamierzała, albo pójdzie bardzo źle. Wtedy może mieć do duży wpływ - przekonywał Mariusz Witczak. - Jarosław Kaczyński wyszedł bardzo kiepsko na debacie w 2007 roku z Donaldem Tuskiem i w dużym stopniu to rozpędziło w ostatnich dniach pozytywną kampanię dla PO - przypominał poseł.

Mariusz Witczak mówił też, że ciężko jest przeprowadzić zmiany konstytucyjne w Polsce, gdyż w ostatnim czasie potrzebne były do tego głosy PiS, a na te koalicja PO i PSL nie mogła liczyć. Podkreślał, że jego partia była zawsze zwolennikiem wprowadzania jednomandatowych okręgów wyborczych. - We wszystkich miejscach, w których udało się bez zmiany konstytucji je wprowadzić, to zrobiliśmy - zwracał uwagę Mariusz Witczak. - JOW to system najprostszy i najczytelniejszy dla wyborcy - dodał.

Gość radiowej Jedynki mówił też, że w pewnych obszarach nie można uniknąć rozrostu biurokracji. Dlaczego? Posłuchaj w dźwięku.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Mariusz Witczak (PO)

Data emisji: 19.10.2015 

Godzina emisji: 8.18

pp/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Beata Szydło o debacie z Ewą Kopacz: mam nadzieję, że to będzie dobra rozmowa o Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 09:40
- Jest wiele spraw do omówienia, przede wszystkim tych programowych - stwierdziła kandydatka PiS na premiera. W poniedziałek Beata Szydło spotka się z Ewą Kopacz w telewizyjnej przedwyborczej debacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Piechociński: ten układ polityczny się wyczerpał

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 08:09
- PSL interesuje w wyborach wynik dwucyfrowy z prostego powodu - będziemy mieli wtedy siłę, aby zakończyć polityczną świętą wojnę PO-PiS - powiedział w radiowej Jedynce wicepremier.
rozwiń zwiń