Bartłomiej Biskup: być może lewicą będzie teraz PO lub partia Ryszarda Petru

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 08:05
- Lewica błędnie obrała strategię wyborczą - komentował w "Sygnałach dnia" porażkę partii lewicowych w wyborach parlamentarnych dr Bartłomiej Biskup.
Audio
  • Dr Bartłomiej Biskup tłumaczy przyczynę porażki wyborczej lewicy (Sygnały dnia/Jedynka)
Dr Bartłomiej Biskup
Dr Bartłomiej Biskup Foto: Wojciech Kusinski/PR

Gość Jedynki mówił o braku wejścia Zjednoczonej Lewicy i partii Razem (odpowiednio według sondażu late poll Ipsos 7,5 proc. i 3,9 proc.) do nowego parlamentu. - Posunięcie z Barbarą Nowacką było bardzo dobre, ale zbyt późne. Zbudowano postać, ale nie zbudowano wiarygodności – przekonywał politolog. Jego zdaniem, gdyby stała się ona "twarzą kampanii" wyborczej Zjednoczonej Lewicy wcześniej, to "byłoby na czym budować".

Wybory parlamentarne - zobacz serwis specjalny >>>

Dr Bartłomiej Biskup podkreślił, że wynik PiS daje tej partii "bardzo silny mandat wyborczy", tym bardziej, że "ma prezydenta wywodzącego się ze swojego obozu".

Oceniał również, że nie należy się spodziewać, że wszystkie zgłoszone przez tę partię obietnice wyborcze uda się od razu zrealizować. – Żadne obietnice żadnej partii politycznej nie mogą być spełnione natychmiast, gdyż budżet tego nie wytrzyma – dodał Biskup.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Przemysław Szubartowicz

Gość: dr Bartłomiej Biskup (politolog, Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 26.10.2015

Godzina emisji: 6.40

pp/pg

Czytaj także

PiS pierwszą po 1989 roku partią, która będzie samodzielnie rządzić

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 10:36
Wybory 2015 po latach mogą uchodzić za przełomowe w dziejach Polski po 1989 roku. Po raz pierwszy jedna partia może w ich wyniku samodzielnie rządzić, po raz pierwszy w parlamencie zabraknie formacji lewicowych. Wynik wyborów może też oznaczać koniec świata zbudowanego wokół sporu PiS i PO.
rozwiń zwiń