Leszek Miller: w grudniu przestanę być przewodniczącym SLD

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 08:24
Czeka nas zmiana władzy w Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Leszek Miller powiedział w radiowej Jedynce, że zamierza pożegnać się z funkcją przewodniczącego SLD.
Audio
  • Leszek Miller o przyszłości lewicy i SLD (Sygnały dnia/Jedynka)
Były premier zapewnił w radiowej Jedynce, że da sobie radę bez Sejmu
Były premier zapewnił w radiowej Jedynce, że da sobie radę bez SejmuFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

Polityk mówił w "Sygnałach dnia", że podtrzymuje swoją deklarację z czerwcowego posiedzenia Rady Krajowej SLD. - Zadeklarowałem wtedy, że niezależnie od wyniku wyborów parlamentarnych nie będę się ubiegał o fotel przewodniczącego na najbliższym Kongresie partii, który odbędzie się prawdopodobnie 5 grudnia - zaznaczył szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

W niedzielnych wyborach Zjednoczona Lewica uzyskała 7,55 procent głosów, nie przekraczając tym samym 8-procentowego progu wyborczego, wymaganego dla koalicji. Mimo braku wyborczego sukcesu, Leszek Miller jest przekonany, że lewica jest potrzebna wyborcom w parlamencie. Miller przypomniał w radiowej Jedynce, że ponad milion obywateli oddało głos na jego środowisko.

WYBORY PARLAMENTARNE: SERWIS SPECJALNY >>>

Szef SLD odniósł się także do genezy powstania Zjednoczonej Lewicy. Leszek Miller zaznaczył, że porozumienie z Twoim Ruchem być może przyszło za późno. - Ale nie mogliśmy wcześniej dogadać się z Januszem Palikotem - dodał. Były premier ocenił także, że gdyby nie doszło do zjednoczenia, to lewicowe organizacje skupiłyby się na walce między sobą.

Co dalej ze Zjednoczoną Lewicą? Czy zdaniem przewodniczącego Sojuszu ten projekt powinien być kontynuowany? Dowiesz się tego, słuchając całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Leszek Miller (szef SLD)

Data emisji: 29.10.2015

Godzina emisji: 8.17

aj/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Aleksander Kwaśniewski: w polskiej polityce dokonuje się zmiana generacyjna

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 15:00
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski, związany przez lata z SLD, powiedział w radiowej Jedynce, że po wyborach musi dojść do wymiany partyjnych elit od SLD po PiS.
rozwiń zwiń