X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joanna Schmidt : martwi mnie konserwatywne podejście Gowina

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 09:30
- Emocje związane z wygraną opadły, jest już entuzjazm związany z pierwszym posiedzeniem Sejmu i nową pracą - mówiła w "Sygnałach dnia" debiutująca posłanka Joanna Schmidt z Nowoczesnej, która w wyborach w okręgu poznańskim nieoczekiwanie uzyskała najwięcej głosów (35202).
Audio
  • Joanna Schmidt z Nowoczesnej o pracy w Sejmie, Jarosławie Gowinie, jako ministrze edukacji i problemie imigrantów (Jedynka/Sygnały dnia)
Joanna Schmidt
Joanna SchmidtFoto: W. Kusiński/PR

Joanna Schmidt poinformowała, że w czwartek (12.11) będą wybierane władze klubu i deklarowana praca w komisjach. Sama zgłosiła akces do komisji związanych z edukacją, polityką senioralną oraz finansami publicznymi. Przyznała, że jej wynik w Poznaniu był zdumiewający. 

Zapytana o kandydaturę Jarosława Gowina na stanowisko ministra edukacji - Schmidt jest menadżerem w edukacji, pełniła też funkcję kanclerza w Collegium Da Vinci - zauważyła, że był on w kampanii przedstawiany jako przyszły szef MON. - Nie słyszałam w całej kampanii, aby wypowiadał się odnośnie nowego programu i wyzwań, jakie stoją przed szkolnictwem wyższym - powiedziała posłanka. Dodała, że martwi ją konserwatywne podejście Gowina do spraw światopoglądowych i wyraziła nadzieję, że nie będzie to narzucane uczelniom, które mają być kuźnią ludzi otwartych. 

Schmidt skrytykowała również brak polskiego przedstawiciela podczas unijnego szczytu na Malcie poświęconemu uchodźcom. Przypomniała, że kampania była zdominowana tematem imigrantów.

Posłanka mówiła też w audycji o proponowanym przez Nowoczesną systemie bonów edukacyjnych oraz o dużych zmianach w życiu osobistym związanych z poselskimi obowiązkami.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Joanna Schmidt (Nowoczesna)

Data emisji: 12.11.2015

Godzina emisji: 8.19

fc/pg

>>>Zapis całej rozmowy

 

Komentarze3
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
Cien2015-11-14 07:33 Zgłoś
Użytkownik jarromir napisał
Jak to w demokracji, w przeciwieństwie do Cienia nie biję Pani brawa,a raczej martwią mnie Pani poglądy, bez urazy, ale raczej dość jednostronne i ciasne, a nie otwarte. Nie muszę chyba także dodawać, że nie mogłaby Pani liczyć na mój głos, gdyby startowała Pani w moim okręgu :)
O tak. Jarromir bez wątpienia ma otwarty umysł :DDD Wielu z tak "otwartym" umysłem zasiada obecnie w Sejmie. Niestety.
jarromir2015-11-13 17:28 Zgłoś
Jak to w demokracji, w przeciwieństwie do Cienia nie biję Pani brawa,a raczej martwią mnie Pani poglądy, bez urazy, ale raczej dość jednostronne i ciasne, a nie otwarte. Nie muszę chyba także dodawać, że nie mogłaby Pani liczyć na mój głos, gdyby startowała Pani w moim okręgu :)
Cien2015-11-12 19:09 Zgłoś
Pani Szmidt, brawo za to, że Panią martwi konserwatywne podejście Gowina do spraw światopoglądowych i za to, że pani wyraziła nadzieję, że nie będzie to narzucane uczelniom, które mają być kuźnią ludzi otwartych. Brawo również za to, że Pani skrytykowała brak polskiego przedstawiciela podczas unijnego szczytu na Malcie poświęconemu uchodźcom, i że Pani w związku z tym przypomniała, że kampania była zdominowana tematem imigrantów. Gdyby Pani była na liście kandydatów w moim miejscu zamieszkania, prawdopodobnie otrzymałaby Pani mój głos. Nie dziwi mnie więc, że na Panią głosowało wiele osób.

Czytaj także

Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej: w Polsce nie istnieje system podatkowy

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 09:05
- Podatki powinny być proste, jasne i nie powinny budzić wątpliwości - mówi w "Sygnałach dnia" posłanka elekt Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej.
rozwiń zwiń