X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister sprawiedliwości popiera decyzję prezydenta: Mariusz Kamiński jest niewinny

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 09:45
Mariusz Kamiński działał legalnie, a wydany na niego wyrok był skrajnie niesprawiedliwy. W ten Zbigniew Ziobro odniósł się w "Sygnałach dnia" do ułaskawienia przez prezydenta byłego szefa CBA, a obecnie koordynatora ds. służb specjalnych.
Audio
  • Szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro o decyzji prezydenta ws. ułaskawienia szefa CBA (Sygnały dnia/Jedynka)
Zbigniew Ziobro
Zbigniew ZiobroFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

W marcu Mariusz Kamiński został skazany na karę 3 lat więzienia i 10 lat zakazu zajmowania stanowisk publicznych. Sędzia uznał, że kierując CBA Kamiński przekroczył uprawnienia i zezwolił na nielegalne działania operacyjne Biura podczas afery gruntowej. Wyrok był nieprawomocny, a polityk się od niego odwołał.

W kwestii oceny wyroku dla Mariusza Kamińskiego Zbigniew Ziobro zgadza się z uzasadnieniem prezydenta Andrzeja Dudy. Minister sprawiedliwości powiedział, że działania CBA w sprawie afery gruntowej były "w pełni legalne zasadne i konieczne". - Ich celem było przeciwdziałanie korupcji - zaznaczył.

- Marcowy wyrok sądu był skrajnie niesprawiedliwy i motywowany polityczne. Powodował on to, że grupa bardzo doświadczonych funkcjonariuszy polskiego państwa tak naprawdę nie mogła przez długi czas wykonywać swoich obowiązków - walki z przestępczości i korupcją. (…) Wyrok w pierwszej instancji uniemożliwiał także Mariuszowi Kamińskiemu dostępu do informacji tajnych - dodał.

Zbigniew Ziobro podkreślił, że w tej samej sprawie orzekały też inne sądy, wydając wyroki korzystne dla polityka PiS. - Sprawę afery gruntowej i działań CBA badały trzy różne składy niezwisłych sądów i trzykrotnie dochodziły do wniosku, że operacja Centralnego Biura Antykorupcyjnego była w pełni legalna i zasadna - dodał.

Zdaniem ministra sprawiedliwości sędzia, który wydał marcowy wyrok, został powołany z pominięciem procedur. Dlaczego? O tym również w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Zbigniew Ziobro (minister sprawiedliwości)

Godzina emisji: 8.17

Data emisji: 18.11.2015

aj/tj

>>>Zapis całej rozmowy

Komentarze1
aby dodać komentarz
Cien2015-11-18 18:04 Zgłoś
Ha. Ha. Ha.

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 20:38
Prezydent Andrzej Duda ułaskawił byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego i byłych funkcjonariuszy biura skazanych za działania w tzw. "aferze gruntowej", m.in. wiceszefa Macieja Wąsika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PO o ułaskawianiu Mariusza Kamińskiego: to standardy białoruskie

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 21:10
Instrumentalne traktowanie prawa, smutny dzień - tak politycy PO ocenili decyzję prezydenta o ułaskawieniu b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Według nich, jest to łamanie konstytucji, które może stać się podstawą do postawienia Andrzeja Dudy przed Trybunałem Stanu.
rozwiń zwiń