X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Europoseł PO: Polska może stać się czarnym bohaterem na arenie europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 08:28
Janusz Lewandowski mówił w "Sygnałach dnia", że działania polskiego rządu zaczynają budzić niepokój i mogą wywołać konsekwencje na arenie europejskiej.
Audio
  • Janusz Lewandowski o sytuacji politycznej w Polsce (Sygnały dnia/Jedynka)
Polityk PO krytykuje działania polskiego rządu
Polityk PO krytykuje działania polskiego rząduFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Ta sprawa skończy swój bieg w kraju i zacznie żyć w Europie - mówił niedawno Grzegorz Schetyna o zamieszaniu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Janusz Lewandowski zaznaczył w Jedynce, że porozmawia z byłym szefem MSZ, by najpierw wyczerpać wszelkie środki w kraju, za nim cała sprawa TK zostanie przedstawiona na arenie europejskiej.

Polityk Platformy Obywatelskiej ocenił jednak, że Polska zmierza w stronę "krajów-kłopotów" Unii. - Jeżeli ja codziennie słyszę pytania od moich zachodnich kolegów - "Co tam się u was dzieje?", to prędzej czy później kwestia polska stanie się tym czarnym bohaterem, czarnym ludem na arenie europejskiej - powiedział.

- Komisja Europejska jest strażnikiem traktatów – mówił europoseł - i może na przykład obciąć unijne fundusze, a w ostateczności - zawiesić kraj w prawach członka Unii. Janusz Lewandowski uważa, że także inne kwestie mogą wzbudzić niepokój UE. Jakie? Dowiesz się tego, słuchając całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Janusz Lewandowski (europoseł PO)

Data emisji: 7.12.2015

Godzina emisji: 7.15

aj/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trwa klincz związany z liczbą i statusem sędziów TK. Czy sprawę rozstrzygnie większość sejmowa? (analiza)

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015 10:53
Przedłuża się klincz związany z liczbą i statusem sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Konstytucjonaliści podkreślają, że TK przesądził, iż wybór 3 sędziów w październiku był prawidłowy. Trzej z 2 grudnia – ich zdaniem – nie powinni orzekać przynajmniej do 9 grudnia, gdy Trybunał zajmie się nowelą ustawy o TK. Może się jednak okazać, że całą sprawę rozwiąże większość sejmowa na drodze politycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Awantura o TK. "Prezydent zapłaci za konflikt"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015 12:28
Sejm wybrał pięciu nowych sędziów do Trybunału Konstytucyjnego, TK wydał orzeczenie ws. wyboru sędziów przez Sejm poprzedniej kadencji, a prezydent wygłosił orędzie, poświęcone temu tematowi. Spór o TK nie został jednak rozwiązany.
rozwiń zwiń