X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trucizna w powietrzu. Smog dusi Polaków

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 09:10
Alarmujące dane o stanie powietrza zaczęły pojawiać się już pod koniec października we Wrocławiu, Krakowie i Warszawie.
Problem zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest coraz większy
Problem zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest coraz większyFoto: Glow Images / East News

Polska, obok Bułgarii, jest najbardziej zanieczyszczonym krajem Unii Europejskiej. Za niewdrożenie europejskiego prawa dotyczącego norm związanych z zanieczyszczeniem powietrza Polska została pozwana przez Komisję Europejską, wniosek o ukaranie państwa polskiego trafił już do Trybunału Sprawiedliwości.

Zatrute powietrze to jednak przede wszystkim problem zdrowotny. Jego efektem jest astma, przewlekła choroba płuc, zawały. Zgodnie z raportem NIK z uwagi na choroby związane z zanieczyszczeniami umiera w Polsce 45 tys. osób rocznie.

Jeszcze w poprzednim parlamencie uchwalono ustawę antysmogową, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. Czy jej stosowanie przyczyni się do poprawy sytuacji? Zapytamy o to w sobotnich "Sygnałach dnia" (12.12) dr hab. inż. Artura Jerzego Badydę z Politechniki Warszawskiej. Początek rozmowy o godz. 8.15.

***

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. W sobotę (12.12) zaprasza Krzysztof Grzesiowski.

tj/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska będzie sądzona za smog. Grozi nam nawet 4 mld zł kary

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 14:41
Polska została pozwana przez Komisję Europejska za niewdrożenie europejskiego prawa dotyczącego norm związanych z zanieczyszczeniem powietrza. Wniosek o ukaranie państwa polskiego trafił już do Trybunału Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń