X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poseł PO: wizerunek państwa odbudowuje się latami

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 09:40
- Przez 25 lat wypracowaliśmy sobie markę państwa, które może eksportować demokrację do innych krajów. Dziś jest to kwestionowane - mówił Robert Tyszkiewicz (PO). Dodał, że Polska musi dbać o międzynarodową reputację, gdyż za jej utratę zapłaci olbrzymią cenę.
Audio
  • Poseł PO Robert Tyszkiewicz o Trybunale Konstytucyjnym i reputacji Polski jako "eksportera demokracji" (Sygnały dnia/Jedynka)
Robert Tyszkiewicz
Robert TyszkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Gość "Sygnałów dnia" pytany o doniesienia o możliwym niespodziewanym włączeniu do prac Sejmu projektu o Trybunale Konstytucyjnym, ocenił, że obecnie trzeba się spodziewać ”wrzutek legislacyjnych” w ostatniej chwili. Według niego byłoby to łamanie zasad legislacji, regulaminu Sejmu. – Może to być kolejna odsłona walki obozu rządowo-prezydenckiego z Trybunałem Konstytucyjnym – ocenił, dodając, że cierpi na tym międzynarodowy wizerunek Polski.

Jak stwierdził Robert Tyszkiewicz, nie wiadomo, co dokładnie będzie się działo na posiedzeniu Sejmu. – Nową tradycją parlamentu jest nieinformowanie o zamiarach partnerów sejmowych na forum prezydium, konwentu seniorów, przywożenie ustaw 15 minut przed rozpoczęciem obrad i wnioskowanie o uzupełnianie porządku obrad – dodał poseł.

Polityk PO ostrzegał, że utrata wizerunku na arenie międzynarodowej będzie Polskę wiele kosztować. Jednak pytany o ocenę słów przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Martina Schulza, nie zgodził się, że w Polsce doszło do zamachu stanu. - Jest zamach na Trybunał Konstytucyjny - dodał. Zaznaczył, że słowa te traktuje jako wskaźnik poziomu zaniepokojenia na arenie międzynarodowej i - jak mówił - trzeba zaprzestać ośmieszania Polski, bo takie zdarzenia jak nocne zaprzysiężenie sędziów zawsze będą budziły ostre reakcje w Europie.

Robert Tyszkiewicz przestrzegał, że z wizerunkiem na arenie międzynarodowej jest jak z lasem - "płonie szybko, a rośnie latami".

Więcej o Trybunale Konstytucyjnym, sporach politycznych i planach opozycji - w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Robert Tyszkiewicz (Platforma Obywatelska)

Data emisji: 15.12.2015

Godzina emisji: 8.18

agkm/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Komentarze1
aby dodać komentarz
casial2015-12-15 10:44 Zgłoś
Przez 25 lat ... , mówił Robert Tyszkiewcz (PO). ... gdyż za jej utratę zapłaci olbrzymią cenę.(cytat) Komentarz: Przez 25 lat gremia "europejskie" bytowały w "zamkniętym, betonowym " kontenerze i "zgrywały się z pieniędzy. Brak poczucia rzeczywistości, wynikający zamknięcia dostępu "naturalnego światła" doprowadził do stanu zerowego ich kont bankowych. Teraz więc "bankruci" (tak jak to było zawsze) spoglądają na "tani Wschód". "Wschód" przestał być "tani", stąd zachowania "rozpaczliwe", tj. wypowiedzi "a la" p. Lewandowski i p.Schulz.

Czytaj także

Cezary Grabarczyk: to, co dzieje się w Polsce, nie jest powodem do dumy, tylko do wstydu

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 09:18
Wiceszef PO Cezary Grabarczyk powiedział w radiowej Trójce, że Platforma nie będzie namawiała do debaty o sytuacji w Polsce w Parlamencie Europejskim, ale nie będzie też do niej zniechęcała.
rozwiń zwiń