X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzecznik Praw Obywatelskich: nowelizacja ustawy o Trybunale Konstytucyjnym utrudni jego działanie

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 09:18
- Trybunał działa obecnie sprawnie, gdyż ma różne składy orzekające - oceniał w radiowej Jedynce Adam Bodnar.
Audio
  • Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zapewnia, że w przyszłym roku będzie przyglądał się planowanym zmianom legislacyjnym (Sygnały dnia/Jedynka)
Adam Bodnar
Adam BodnarFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Gość "Sygnałów dnia" krytykował planowaną nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, przekonując, że wydłuży ona czas pracy tej instytucji. Obecnie opinie w sprawach do niego zgłaszanych są wydawane w ciągu roku, a po zmianach mogą to być 3,4 lata. Aby uświadomić znaczenie tej instytucji, na stronie internetowej RPO umieszczono listę 30 spraw ważnych dla obywateli, którymi Trybunał powinien się zająć, m.in. dotyczących tak istotnych dla przeciętnego obywatela spraw, jak zatrzymywanie praw jazdy czy spory z agencjami pracy tymczasowej.

CZYTAJ TAKŻE
schetyna-grzegorz_1200.jpg
Grzegorz Schetyna: konstytucyjny ekspres jest szokujący

Adam Bodnar poinformował też, że przedstawi w poniedziałek składającą się z 15 pozycji listę najważniejszych spraw, jakimi zajmował się w minionym roku, dotyczącymi m.in kwestii wykluczenia społecznego i funkcjonowania sądów. - Wiele osób w Polsce jest pozbawionych podstawowych gwarancji praw jednostki z powodu biedy, bezdomności - podkreślał Rzecznik Praw Obywatelskich. - W Warszawie jest tylko jedna łaźnia dla osób bezdomnych - dodał.

Gość radiowej Jedynki zapowiedział, że w przyszłym roku będzie zwracał szczególną uwagę na stosowanie umów cywilno-prawnych, działanie ustawy o bezpłatnej pomocy prawnej, a także na planowane zmiany legislacyjne. Chcesz poznać szczegóły, to posłuchaj rozmowy?

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Adam Bodnar (Rzecznik Praw Obywatelskich)

Data emisji: 21.12.2015

Godzina emisji: 8.18

pp/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samotne kobiety nie skorzystają z in vitro. Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył ustawę do Trybunału Konstytucyjnego

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 19:46
Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar zaskarżył w czwartek do Trybunału Konstytucyjnego ustawę o in vitro w zakresie braku możliwości skorzystania przez samotne kobiety z wcześniej zamrożonych ich zarodków. W ustawie brak jest przepisów przejściowych w tej kwestii - wskazał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

TK zdecydował ws. OFE. Adam Bodnar: podważono zasadę zaufania obywateli do państwa

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 09:23
- Przyjąłem wyrok Trybunału Konstytucyjnego z zaskoczeniem, biorąc także pod uwagę, jakie mogą być jego dalsze konsekwencje - mówi w "Sygnałach dnia" Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Sejmie wróci dyskusja o służbie cywilnej i Trybunale Konstytucyjnym

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 10:17
Politycy Prawa i Sprawiedliwości zapowiadali przyjęcie tych projektów jeszcze przed Nowym Rokiem. Obrady rozpoczną się o 14.00, ale komisja ustawodawcza, która zajmuje się ustawą o TK rozpoczęła posiedzenie o 10.00.
rozwiń zwiń