"Rodzina 500+". Posłanka Nowoczesnej: program PiS nie rozwiąże problemów

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 09:23
W ostatnich dniach trwa gorąca dyskusja nad programem "Rodzina 500+". Joanna Schmidt oceniła w radiowej Jedynce, że propozycje Prawa i Sprawiedliwości nie rozwiążą problemów demograficznych w Polsce.
Audio
  • Joanna Schmidt o programie PiS (Sygnały dnia/Jedynka)
Posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt
Posłanka Nowoczesnej Joanna SchmidtFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

We wtorek w "Sygnałach dnia" premier Beata Szydło podtrzymała swoją deklarację, że program "Rodzina 500+" wejdzie w życie w kwietniu przyszłego roku. Do słów szefowej rządu odniosła się posłanka Nowoczesnej. Jej zdaniem, ustawa jest procedowana bardzo długo.

- W kampanii wyborczej to był sztandarowy projekt PiS. (…) Nagle został skierowany do konsultacji społecznych. Uważam, że jest to oszukiwanie przede wszystkim wyborców Prawa i Sprawiedliwości - zaznaczyła. Posłanka Nowoczesnej dodała, że jej zdaniem rząd cały czas szuka pieniędzy w budżecie na ten program.

Premier Beata Szydło zadeklarowała, że chce, by dodatek 500 złotych na dziecko nie był wliczany do dochodu. Szefowa rządu podkreśliła jednak w radiowej Jedynce, że jest to jej stanowisko, a w tej sprawie wypowie się jeszcze strona społeczna. Świadczenie ma przysługiwać także rodzinom mieszkającym za granicą - ale tylko tym, których dzieci pozostały w Polsce, i które nie pobierają świadczeń na dzieci w innym kraju.

***

Tytuł audycji: Sygnaly dnia

Prowadzi: Kamila Terpiał

Gość: Joanna Schmidt (Nowoczesna)

Data emisji: 22.12.2015

Godzina emisji: 8.17

aj/gs

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dla kogo 500 zł na dziecko? Premier przedstawia szczegóły programu "Rodzina 500 plus"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 21:50
Beata Szydło na Facebooku "na żywo" odpowiadała przez pół godziny na pytania internautów ws. programu "Rodzina 500 plus".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: program zasiłków na dzieci ruszy od kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 10:00
Beata Szydło chce, by dodatek 500 złotych na dziecko nie był wliczany do dochodu. Premier podkreśliła w Jedynce, że jest to jej stanowisko, a w tej sprawie wypowie się jeszcze strona społeczna.
rozwiń zwiń