X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Patryk Jaki: wracamy do elektronicznego systemu dozoru

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 08:20
Ministerstwo Sprawiedliwości chce częstszego stosowania kary w ramach elektronicznego systemu dozoru. Zapowiedział to w radiowej Jedynce wiceminister sprawiedliwości. Patryk Jaki podkreślił, że obecnie ten system praktycznie przestał działać.
Audio
  • Wiceminister sprawiedliwości o powrocie do systemu dozoru elektronicznego (Sygnały dnia/Jedynka)
Patryk Jaki mówił w Sygnałach dnia, między innymi o systemie dozoru elektronicznego
Patryk Jaki mówił w Sygnałach dnia, między innymi o systemie dozoru elektronicznegoFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Wyjaśnił, że koalicja PO-PSL zmieniła prawo w taki sposób, że kara pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego stała się karą ograniczenia wolności w tym systemie. Dodał, że w ten sposób obniżono rangę kary, co sprawiło, że sędziowie znacznie ograniczyli jej orzekanie.

- Chcemy ten system reaktywować - zapowiada Patryk Jaki i przekonuje, że system elektronicznego dozoru ma sporo zalet. Jest tańszy niż przetrzymywanie skazanego w więzieniu, a jednocześnie bardzo skuteczny. Wiceminister sprawiedliwości poinformował, że obecnie w Polsce systemem dozoru elektronicznego objętych jest kilkanaście tysięcy osób.

Patryk Jaki mówił także o planowanej reformie prokuratury i projekcie połączenia stanowiska prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Patryk Jaki

Data emisji: 12.01.2016

Godzina emisji: 7.13

rk/asz

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jest decyzja rządu. Powstaną rejestry gwałcicieli i pedofilów

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 13:35
Rząd przyjął projekt ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym. Powstaną dwie bazy danych groźnych przestępców: rejestr z dostępem ograniczonym i rejestr publiczny, do którego dostęp będzie powszechny i bez ograniczeń.
rozwiń zwiń