Wrocław Europejską Stolicą Kultury. Rafał Dutkiewicz: umocnimy ducha miasta

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 09:19
- To najważniejsze wydarzenie w powojennej historii Wrocławia - mówi w "Sygnałach dnia" prezydent miasta Rafał Dutkiewicz.
Audio
  • Rafał Dutkiewicz o Wrocławiu, jako Europejskiej Stolicy Kultury (Sygnały dnia/Jedynka)
Wrocław w 2016 r. będzie pełnił tytuł Europejskiej Stolicy Kultury (ESK) wraz z hiszpańskim miastem San Sebastian
Wrocław w 2016 r. będzie pełnił tytuł Europejskiej Stolicy Kultury (ESK) wraz z hiszpańskim miastem San SebastianFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Wrocław obejmuje zaszczytny tytuł Europejskiej Stolicy Kultury (ESK). Ceremonia otwarcia odbędzie się w dniach 15-17 stycznia. Tylko w tych dniach zaplanowano około 100 wydarzeń kulturalnych. W całym programie artystycznym Europejskiej Stolicy Kultury znalazło się ponad tysiąc wydarzeń.

Rafał Dutkiewicz mówi, że w związku z przygotowaniami do ESK, miasto bardzo się zmieniło. - Mamy cztery nowe muzea, nową filharmonię, wyremontowany teatr "Capitol", pięć nowych centrów lub domów kultury, kilka nowych instytucji kulturalnych - wylicza prezydent Wrocławia.

Gość Jedynki ma nadzieję na trwały wzrost liczby turystów przyjeżdżających do Wrocławia oraz pojawienie się nawyku uczestniczenia w przedsięwzięciach kulturalnych. - Średnio do Wrocławia przyjeżdża około 3 milionów turystów rocznie. Liczymy, że w tym roku będziemy mieli około 6 milionów, czyli podwoimy tę liczbę - podkreśla Rafał Dutkiewicz i dodaje, że liczy także na umocnienie ducha Wrocławia związanego z tolerancją, otwarciem i dobrym myśleniem o innych.

Rafałe Dutkiewicz mówił w audycji także o tym, ile kosztowało zorganizowanie tego wielkiego wydarzenia oraz kto za to zapłacił.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Rafał Dutkiewicz (prezydent Wrocławia)

Data emisji: 12.01.2016

Godzina emisji: 8.18

kh/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Wrocław Europejską Stolicą Kultury. Bogaty program artystyczny

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 12:55
To drugie w historii polskie miasto - po Krakowie, które będzie sprawować ten tytuł. Ceremonia otwarcia ESK odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska w dniach 15-17 stycznia.
rozwiń zwiń