Debata w PE o Polsce. Janusz Zemke: namawiałbym do kompromisu

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 08:15
- To niestety nie jest koniec sprawy, ponieważ premier Beata Szydło nie przedstawiła realnej drogi wyjścia z tej kryzysowej sytuacji - mówi w "Sygnałach dnia" eurodeputowany SLD.
Audio
  • Janusz Zemke o debacie w PE o Polsce i szczycie NATO (Sygnały dnia/Jedynka)
Janusz Zemke
Janusz ZemkeFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Zdaniem gościa radiowej Jedynki fakt, że doszło do debaty w Parlamencie Europejskim nie jest dobry z punktu widzenia interesów Polski w Europie. - Polskiego rządu bronili przede wszystkim tak zwani eurosceptycy, a to nie jest dla Polski dobre - podkreśla europoseł.

Rozmówca Krzysztofa Grzesiowskiego mówi, że potrzeba kompromisowej postawy Polski w Unii Europejskiej. - Namawiałbym do tego, bo lepiej utrzymywać dialog z kierownictwem Unii Europejskiej niż się boczyć i liczyć na wsparcie eurosceptyków - ocenia gość Jedynki.

Polityk SLD dodał też, że jest sceptycznie nastawiony do ewentualnej rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski. - Do marca w tych sprawach ma się wypowiedzieć tzw. Komisja Wenecka, więc należałoby poczekać na stanowisko tego gremium, które ma w dużym stopniu charakter prawny. Dzisiaj byłbym ostrożny w eskalowaniu napięć - zaznacza Janusz Zemke.

W nagraniu audycji Janusz Zemk odniósł się również do kwestii większej obecności NATO w Polsce.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Janusz Zemke (eurodeputowany SLD)

Data emisji: 20.01.2016

Godzina emisji: 8.20

kh/tj

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata w PE o Polsce. "Polacy powinni czuć, że UE jest z nimi"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 11:01
Premier Beata Szydło uznała niektóre wypowiedzi europosłów, które padły podczas debaty, za "obraźliwe"; jak mówiła, nie powinny one paść w Parlamencie Europejskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ: debata o Polsce w Strasburgu była niepotrzebna

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 08:30
- Podczas debaty w Parlamencie Europejskim o Polsce narodził się nowy europejski lider - Beata Szydło - mówił w "Sygnałach dnia" minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.
rozwiń zwiń