Teatr Polskiego Radia zainaugurował działalność Studia Piosenki

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2016 19:00
- Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia stanie się kuźnią nowych kadr polskiej rozrywki na skalę ogólnopolską – zapowiada dyrektor Teatru Janusz Kukuła.
Audio
  • Spektakl muzyczny "Rodzynki, stroskane winogrona" (Jedynka)
W koncercie wzięli udział m.in. Ewa Prus i Kamil Studnicki
W koncercie wzięli udział m.in. Ewa Prus i Kamil StudnickiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Podczas uroczystego wieczoru inaugurującego działalność Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia na scenie Studia Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie zaprezentowany został spektakl muzyczny "Rodzynki, stroskane winogrona" na podstawie tekstów Juliana Tuwima pod kierownictwem artystycznym Janusza Gasta i Janusza Kukuły oraz w opracowaniu muzycznym Marcina Partyki. Wystąpili: Beata Banasik, Łukasz Jemioła, Justyna Panfilewicz, Ewa Prus, Natalia Sikora i Kamil Studnicki. Koncert poprowadzili: aktorka Anna Cieślak i Paweł Sztompke – kierownik redakcji muzycznej radiowej Jedynki.

Koncertowa Jedynka >>
koncert 1200.jpg
Największe wydarzenia z radiowego studia i światowych scen

– Nikomu nie trzeba udowadniać, że piosenka jest niezwykle lubianym gatunkiem rozrywki. Codziennie towarzyszy nam w drodze do pracy, a po pracy tworzy miłą, przyjazną atmosferę, dzięki której możemy się relaksować, bawić. Bez względu na to, z jakim rodzajem piosenki mamy do czynienia – zawsze znajdą się jej wielbiciele. Pod warunkiem, że będzie wykonywana na odpowiednio wysokim poziomie artystycznym – twierdzi Janusz Gast, współkierownik artystyczny spektaklu – razem z Januszem Kukułą, głównym reżyserem Teatru Polskiego Radia. – Teatr Polskiego Radia to magiczne miejsce, niezwykle cenne dla polskiej kultury.

Dzięki swoim prezentacjom – o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych – od wielu lat posiada ogromną rzeszę stałych słuchaczy. Uwzględniając markę Teatru Polskiego Radia i ogromny dorobek Polskiego Radia w dziedzinie promowania polskiej piosenki, nie ulega wątpliwości, że to miejsce, jak żadne inne, najbardziej nadaje się do powołania Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia – dodaje Gast, współtwórca idei Studia Piosenki.

Do udziału w koncertach organizowanych przez Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zostaną zaproszeni młodzi, utalentowani wykonawcy, laureaci wielu przeglądów oraz krajowych festiwali, którzy w nowych aranżacjach i interpretacjach wykonają znane i lubiane przeboje polskich autorów i kompozytorów. – W większości ukształtowane artystycznie osobowości to niewykorzystany potencjał, który wobec braku zainteresowania stacji telewizyjnych, tu właśnie powinien znaleźć miejsce, gdzie mógłby kontynuować swą dalszą karierę artystyczną - podkreśla Janusz Kukuła.

Koncerty Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia odbywać będą się raz w miesiącu. 

asz/gs

Czytaj także

Czadu Maryla, czyli benefis muzyczno-sportowy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 17:15
Gdzie, jak nie w Polskim Radiu? Z kim, jak nie przyjaciółmi, najbliższymi współpracownikami i najwierniejszymi fanami? Posłuchaj benefisu Maryli Rodowicz, który wypełnił recital na dwie gitary, wspomnienia i anegdoty oraz mnóstwo wzruszeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Kukuła o kryminalnej przyszłości Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 16:25
- Kryminał to niezwykle popularny gatunek, dlatego postanowiliśmy przenieść go na scenę - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń