Patryk Jaki: PO stworzyła opresyjny system prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 08:17
- To co wydarzyło się w Nowym Sączu, ostatecznie pogrąża PO – tak wiceminister sprawiedliwości komentuje działania prokuratury wobec internauty.
Audio
  • Czy można żartować z polityków w internecie? (Jedynka/Sygnały dnia)
Patryk Jaki mówi o potrzebie zmian w TK
Patryk Jaki mówi o potrzebie zmian w TKFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Mężczyzna opublikował na portalu YouTube nagranie, w którym żartuje z prezydenta. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie, a policja zarekwirowała jego komputer.

Patryk Jaki uważa, że sprawa jest skandaliczna, a działania prokuratora nieadekwatne do winy, zaś za wszystko odpowiada PO. - Żądamy wyjaśnień od PO i prokuratora Seremeta - mówi wiceminister.

Jaki przypomina podobną sprawę z 2011 roku. Dotyczyła strony antykomor.pl. - Nie chcemy dopuścić, żeby kiedykolwiek takie sytuacje się powtarzały. Internet jest sercem wolności - mówi wiceminister i dodaje, że nie można pozwolić, żeby internauci bali się tworzyć filmy, w których będą się naśmiewali z polityków. - Wtedy nie będzie demokracji - podkreśla Jaki.

Minister mówił także o - jak twierdził - szykanowaniu przez PO kibiców, planach publikacji list przestępców seksualnych oraz decyzji sądu w sprawie rozpoczęcia procesu badającego odpowiedzialność urzędników państwowych za katastrofę smoleńską.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Patryk Jaki (wiceminister sprawiedliwości)

Data emisji: 28.01.2016

Godzina emisji: 07.15

iz/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Patryk Jaki: wracamy do elektronicznego systemu dozoru

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 08:20
Ministerstwo Sprawiedliwości chce częstszego stosowania kary w ramach elektronicznego systemu dozoru. Zapowiedział to w radiowej Jedynce wiceminister sprawiedliwości. Patryk Jaki podkreślił, że obecnie ten system praktycznie przestał działać.
rozwiń zwiń