X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wszystko, co warto wiedzieć o e-papierosach

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 00:15
- Nie można powiedzieć o e-papierosach, że są zdrowsze, ale pod kątem rakotwórczości ryzyko zachorowania diametralnie się zmniejsza - mówi prof. Andrzej Sobczak.
Audio
  • E-papierosy kontra tradycyjne papierosy. Które są mniej szkodliwe? (Cztery pory roku/ Jedynka)
E-papierosy pomagają w rzuceniu palenia, szczególnie w przypadku osób, u których tradycyjne metody jak np. gumy do żucia, plastry i inhalatory zawiodły
E-papierosy pomagają w rzuceniu palenia, szczególnie w przypadku osób, u których tradycyjne metody jak np. gumy do żucia, plastry i inhalatory zawiodły Foto: Pixabay/InspiredImages

E-papieros, czyli papieros elektroniczny zdaniem eksperta powinien mieć nazwę "elektroniczny system dostarczający nikotynę". - Z całą stanowczością podkreślam, że jest to wyrób mniej szkodliwy od papierosów konwencjonalnych. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości - podkreśla gość "Czterech pór roku".

Prof. Andrzej Sobczak wyjaśnił także w audycji, jaka jest różnica pomiędzy tradycyjnymi papierosami a elektronicznymi, opowiadał o stanie zdrowia osób od wielu lat palących e-papierosy oraz mówił w jaki sposób elektroniczne papierosy wpływają na biernych palaczy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: prof. Andrzej Sobczak (Śląski Uniwersytet Medyczny)

Data emisji: 1.02.2016

Godzina emisji: 9.21

sm/pg

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
ula.pol2016-02-04 15:51 Zgłoś
Zmuszanie ludzi z e-papierosami do korzystania z palarni to absurd! To tak jakby kazać wdychać dym tytoniowy używajacym plastrów nikotynowych albo gumy z nikotyną.
Marcin-katolik2016-02-04 10:04 Zgłoś
Ja sam rzuciłem palenie dzięki e-papierosom. Jasne, że to wciąż nie jest nic zdrowego, ale jednak o niebo mniej szkodliwe od palenia papierosów, nawet biernego. Dlatego nie mam ochoty dusić się teraz w palarni. Tym bardziej, że rzuciłem dosyć niedawno i wiem, że to się może skończyć tak, że wrócę do nałogu (bo przecież skoro i tak wdycham ten dym to nic nie szkodzi zapalić jednego, nie?) Takie działanie ministerstwa zdrowia (!) świadczy o zupełnym niezrozumieniu tematu. Co dalej? Zakazać telefonów komórkowych, bo podobno też szkodzą, a głośne rozmawianie w autobusie jest niekulturalne? Absurd!