Zbigniew Maj: będzie 5 tysięcy nowych funkcjonariuszy policji

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 09:33
- Nie będziemy utrzymywać wakatów w policji. W ciągu dwóch lat wakat, który posiadamy zostanie wypełniony w stu procentach - mówi w "Sygnałach dnia" Komendant Główny Policji.
Audio
  • Zbigniew Maj o reformie w policji, przygotowaniach do szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży (Sygnały dnia/Jedynka)
insp. Zbigniew Maj
insp. Zbigniew MajFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Zbigniew Maj poinformował, że na początku nowi funkcjonariusze mogą liczyć na pensje w wysokości 2300 złotych brutto. - Lada moment będą jednak podwyżki w policji. Najwięcej jest młodych policjantów, którzy zarabiają najsłabiej i ta podwyżka należy im się w pierwszej kolejności - mówi gość Jedynki.

Rozmówca Krzysztofa Grzesiowskiego poinformował także, że na terenie przygranicznym, w Słubicach, została zwiększona liczba policjantów. - W związku z monitorowaniem tematu uchodźców przemieszczających się ze strony niemieckiej, przelokowaliśmy siły - informuje Zbigniew Maj. - Wzmacniamy jednostki przygraniczne. Chcemy zabezpieczać granicę i polskich obywateli - dodaje.

Policja przygotowuje się do ważnych wydarzeń, które mają odbyć się w tym roku w naszym kraju: szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży. - Jesteśmy przygotowani finansowo, logistycznie i siłowo. Sztaby pracują od 2 lat, przygotowania dobiegają końca - informuje Komendant Główny Policji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z inspektorem Zbigniewem Majem, który mówił także o reformie w policji oraz zdradził, na jakim etapie jest wyjaśnianie sprawy dotyczącej inwigilacji dziennikarzy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: insp. Zbigniew Maj (Komendant Główny Policji)

Data emisji: 4.02.2016

Godzina emisji: 8.18

kh/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

2016 rok pod znakiem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 08:24
- Ojciec Święty uważa, że spotkanie w Krakowie to będzie zwieńczenie Roku Miłosierdzia, który rozpoczął się 8 grudnia 2015 roku - powiedział w radiowej Jedynce ks dr Emil Furtak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska przywróci kontrole na granicach? Czasowe restrykcje

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 21:01
Nie jest wykluczone, że w związku z zaplanowanymi na lipiec szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży Polska wprowadzi czasowo kontrole na swych granicach - poinformował szef MSZ Witold Waszczykowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Policjanci zostaną wyposażeni w nowoczesny sprzęt

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 10:55
Jak podkreślił komendant główny policji insp. Zbigniew Maj, to nie tylko kwestia logistyki, ale też zagrożeń kryminalnych i terrorystycznych.
rozwiń zwiń