Witold Waszczykowski o większej obecności NATO w Polsce: reakcja Rosji jest przewidywalna, ona będzie w dalszym ciągu agresywna

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 09:31
- Rosjanie nie rozumieją czym jest NATO. Sojusz nie posiada żadnej doktryny zaczepnej – przekonywał w radiowej Jedynce minister spraw zagranicznych.
Audio
  • Witold Waszczykowski podkreśla, że Rosja wzmacnia swoją armię pomimo problemów gospodarczych (Sygnały dnia/Jedynka)
Witold Waszczykowski
Witold Waszczykowski Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Witold Waszczykowski mówił w "Sygnałach dnia" o rozpoczynającym się w środę dwudniowym spotkaniu w kwaterze głównej NATO szefów resortów obrony krajów członkowskich. Sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg powiedział, że zostanie tam podjęta decyzja o dalszym wzmocnieniu obecności NATO na wschodzie Europy.

- W warstwie retorycznej jest to bardzo dobry dokument, który zapowiada to, o co nam chodzi, o wzmocnienie flanki wschodniej, w tym Polski, poprzez obecność wojskową sojuszników. On musi być jednak przełożony na konkretne działania i tego się spodziewamy po ministrach obrony - podkreślał Witold Waszczykowski.

Na czym miałaby polegać większa obecność NATO w Polsce? Szczegóły w dźwięku.

Gość radiowej Jedynki mówił też o dwudniowej wizycie Komisji Weneckiej w Polsce i o niemieckiej satyrze wymierzonej w nasz kraj.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Witold Waszczykowski (minister spraw zagranicznych)

Data emisji: 10.02.2016

Godzina emisji: 8.16

pp/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

NATO wzmocni swoją obecność na wschodzie Europy

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 09:00
Takie decyzje zapowiedział sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. Nie powiedział jednak, jakie mogą to być decyzje.
rozwiń zwiń