X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Posłanka Nowoczesnej: program "Rodzina 500+" jest nieefektywny demograficznie

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 09:09
- Program "Rodzina 500+" jest niesprawiedliwy, ponieważ dzieli dzieci na te, które mają rodzeństwo i te, które są jedynakami - mówi w "Sygnałach dnia" Joanna Schmidt.
Audio
  • Joanna Schmidt o programie "Rodzina 500+" i podatkach: od banków i supermarketów (Sygnały dnia/Jedynka)
Joanna Schmidt
Joanna SchmidtFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Sejm ma dziś głosować nad projektem wprowadzającym w życie program "Rodzina 500+". Pierwsze i drugie czytanie projektu, który przyznaje świadczenie 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze, Sejm przeprowadził we wtorek i środę. Komisja Polityki Społecznej i Rodziny odrzuciła wszystkie poprawki zgłoszone do projektu przez opozycję.

Joanna Schmidt mówi, że od początku nie było woli, żeby rozmawiać i próbować naprawić program "Rodzina 500+". - Jesteśmy za odrzuceniem tego projektu, ponieważ jest nieefektywny demograficznie, czyli nie realizuje najważniejszego celu. Jest także niepoprawny ekonomicznie - ocenia gość Jedynki.

- Tylko kompleksowe podejście spowodowałoby, że polityka prorodzinna byłaby skuteczna. Żadne państwo nie wykazało skuteczności tylko dzięki przekazywaniu pieniędzy, czyli czystej gotówki. Zawsze to musi być powiązane z innymi narzędziami, jak na przykład pomoc w pozyskiwaniu mieszkania, czy rozbudowywanie infrastruktury w Polsce: bezpłatne żłobki i przedszkola - wylicza posłanka Nowoczesnej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Joanną Schmidt, która tłumaczyła także, dlaczego Nowoczesna podatek bankowy nazywa "podatkiem od klientów bankowych" oraz, dlaczego podatek od supermarketów uderzy, zdaniem jej ugrupowania, w małe polskie przedsiębiorstwa.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Joanna Schmidt (posłanka Nowoczesnej)

Data emisji: 11.02.2016

Godzina emisji: 8.17

kh/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy program "Rodzina 500 plus" pomoże zwalczać ubóstwo?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 16:42
Zdaniem prof. Ryszarda Szarfenberga z Instytutu Polityki Społecznej UW "Rodzina 500 plus" może być szansą na otrzymanie świadczeń dla rodzin wielodzietnych, które nie mogły uzyskać wsparcia z pomocy społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef sejmowej komisji finansów publicznych: "Rodzina 500+" ma poprawić demografię w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 13:30
- Wsparcie rodzin to coś, na co pieniądze muszą się znaleźć i się znajdą. Nie należy traktować ich jako wydatku, tylko jako inwestycję - mówi w radiowej Jedynce Andrzej Jaworski z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm: burzliwa debata przed głosowaniem nad projektem "Rodzina 500+"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 13:33
Kilkanaście poprawek i kilkanaście wniosków mniejszości rozpatrzyli posłowie, zanim przeszli do głosowania nad projektem. Po trwającej blisko trzy godziny dyskusji odrzucili wszystkie wnioski. Ustawa została przyjęta.
rozwiń zwiń