X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Redaktor naczelny KAI: spotkanie Franciszka z Cyrylem otwarciem nowego rozdziału

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 09:38
- Deklaracja papieża Franciszka i patriarchy Cyryla jest ważnym historycznym dokumentem otwierającym nowe relacje między Watykanem a Patriarchatem Moskiewskim - mówi w "Sygnałach dnia" Marcin Przeciszewski.
Audio
  • Marcin Przeciszewski o spotkaniu papieża z patriarchą Cyrylem oraz pielgrzymce Franciszka do Meksyku (Sygnały dnia/Jedynka)
Marcin Przeciszewski
Marcin PrzeciszewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W Hawanie na Kubie doszło do historycznego spotkania papieża Franciszka i patriarchy moskiewskiego i całej Rusi Cyryla. Było to pierwsze od blisko tysiąca lat schizmy spotkanie zwierzchników Kościoła rzymskokatolickiego i rosyjskiego prawosławia. W podpisanej 30-punktowej deklaracji Franciszek i Cyryl wyrazili pragnienie przywrócenia jedności.

Zdaniem Marcina Przeciszewskiego, podpisany dokument ma dwa wymiary. - Spotkanie to jest otwarciem nowego rozdziału i przykładem ekumenizmu świadectwa, czyli zbliżenia wobec wyzwań, jakie stawia przed nami współczesny świat, którego sytuacja jest coraz trudniejsza a często dramatyczna - mówi gość Jedynki i dodaje, że każdy taki dokument ma także swoje odniesienie polityczne.

- Z jednej strony mieliśmy pełnego entuzjazmu pasterza Kościoła z jego ewangelicznym orędziem i szeroko otwartymi dłońmi, a z drugiej dość cynicznego rosyjskiego polityka, bo Cyryl jest nie tylko zwierzchnikiem Kościoła, ale także jednym z integralnych elementów propagandowej dyplomatycznej machiny Federacji Rosyjskiej, która ma na celu odbudowę imperialnej Rosji - podkreśla redaktor naczelny KAI.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Marcinem Przeciszewskim, który mówił także o tym, jakie mogą być owoce pielgrzymki Papieża Franciszka do Meksyku.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Marcin Przeciszewski (redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej)

Data emisji: 15.02.2016

Godzina emisji: 8.18

kh,tj

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historyczne spotkanie Franciszka z Cyrylem. Terlikowski: Putin musiał wydać zgodę

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 09:00
Bez woli politycznej nie byłoby tego spotkania. Tak o rozmowie papieża Franciszka z patriarchą Cyrylem mówi Tomasz Terlikowski, publicysta katolicki i redaktor naczelny Telewizji Republika.
rozwiń zwiń