Szef MSWiA: przed nominacją Komendanta Głównego Policji zawiodły służby

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 08:21
Mariusz Błaszczak odrzuca sugestie opozycji, że powinien podać się do dymisji w związku ze sprawą odejścia Komendanta Głównego Policji.
Audio
  • Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak o dymisji Komendanta Głównego Policji (Sygnały dnia/Jedynka)
Mariusz Błaszczak, szef MSWiA
Mariusz Błaszczak, szef MSWiAFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Szef MSWiA powiedział, że bierze pełną odpowiedzialność za wszelkie decyzje i dodał, że ma zaufanie do swojego zastępcy, wiceministra Jarosława Zielińskiego, który bezpośrednio odpowiada za nadzór nad Policją.

Komendant Główny Policji Zbigniew Maj odszedł ze służby, informując, że byli funkcjonariusze policyjnego Biura Spraw Wewnętrznych szykowali przeciwko niemu prowokację.

Pytany o to, dlaczego nie wiedział o problemach, jakie mogą być związane z komendantem, Mariusz Błaszczak powiedział, że wynika to z jakości służb zastanej po ośmiu latach rządów PO-PSL.

Minister zapowiedział, że w ciągu kilku tygodni MSWiA przedstawi projekt ustawy podporządkowującej Biuro Spraw Wewnętrznych, jednostkę kontrolującą Policję, resortowi. Dzięki temu minister ma mieć pełną wiedzę o tym, co dzieje się w Policji.

Dziś BSW podlega Komendantowi Głównemu Policji, dlatego kontrola jest ograniczona.

Mariusz Błaszczak stwierdził, że dymisja Zbigniewa Maja była dobrą decyzją, ponieważ należało przeciąć sytuację, w której Policja zajmowała się sama sobą, a nie bezpieczeństwem obywateli.

Gość Jedynki mówił, że zmiany kadrowe w Policji spotykają się z histerią opozycji. Jak wyjaśnił, rządzący mają prawo dobierać współpracowników, którzy zapewnią realizację zapowiadanych zmian.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Mariusz Błaszczak (minister spraw wewnętrznych i administracji)

Data emisji: 16.02.2016

Godzina emisji: 7.17

bk/asz

>>>Zapis całej rozmowy

Komentarze1
aby dodać komentarz
Oberek2016-02-16 15:20 Zgłoś
Niektóre tyłki dostają trzęsawki. Słusznie, bat musi pójść w ruc/h

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: Biuro Spraw Wewnętrznych będzie podlegać MSWiA

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 13:55
Projekt zmian w ustawie o policji będzie gotowy w ciągu kilku tygodni – poinformował w RMF FM minister spraw wewnętrznych i administracji.
rozwiń zwiń