X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisław Tyszka: Lech Wałęsa szkodzi nie tylko sobie, ale też Polsce

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 08:44
- Polska nie dokonała takich rozliczeń z komunizmem, jakich powinna była dokonać i jakich dokonała większość państw Europy Środkowo-Wschodniej - mówi w "Sygnałach dnia" wicemarszałek Sejmu.
Audio
  • Stanisław Tyszka o Lechu Wałęsie, porozumieniu z Wielką Brytanią i stu dniach rządu (Sygnały dnia/Jedynka)
Stanisław Tyszka
Stanisław TyszkaFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

IPN udostępni dziś teczki TW "Bolka" znalezione w domu Czesława Kiszczaka. W ubiegłym tygodniu prezes IPN Łukasz Kamiński poinformował, że wśród dokumentów są: zobowiązanie do współpracy z SB podpisane: Lech Wałęsa "Bolek", teczka personalna i teczka pracy tajnego współpracownika z lat 1970-76. 

Zdaniem Stanisława Tyszki, potwierdziło się to, co historycy wiedzieli od dawna. - Fakt, że Lech Wałęsa nadal idzie w zaparte jest szkodliwy zarówno dla niego, jak i dla Polski, bo pierwszy raz na taką skalę o tej sprawie mówi się za granicą - ocenia poseł Kukiz'15.

Gość Jedynki podkreśla, że najistotniejszy jest jednak sam fakt, iż takie prywatne archiwum w ogóle istniało, tym bardziej, że - jego zdaniem - nie wiadomo, czy nie ma więcej tego typu dokumentów. - Dlatego wzywamy polskie władze, by wystąpiły do zaprzyjaźnionych państw, takich jak Niemcy i USA, żeby udostępniły dokumenty, które mogą się tam znajdować, a które mogły zostać w Polsce zniszczone - mówi Stanisław Tyszka i dodaje, że obawia się, iż zamieszanie wokół teczek TW "Bolka" jest jedynie tematem zastępczym, który ma przykryć m.in. "całkowitą porażkę dyplomatyczną Prawa i Sprawiedliwości w Brukseli".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy ze Stanisławem Tyszką, który ocenił także sto dni rządu Prawa i Sprawiedliwości. Gość Jedynki mówił również o potrzebie zalegalizowania terapii z zastosowaniem medycznej marihuany.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Michał Rachoń

Gość: Stanisław Tyszka (wicemarszałek Sejmu, Kukiz'15)

Data emisji: 22.02.2016

Godzina emisji: 7.38

kh/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy dokumenty gen. Kiszczaka ostatecznie zamykają epokę III RP?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2016 13:18
IPN podał, że w aktach gen. Czesława Kiszczaka znajduje się m.in. teczka personalna i teczka pracy TW "Bolek" oraz odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy, podpisane: Lech Wałęsa "Bolek". Do tej sprawy odnieśli się goście radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń