Małgorzata Kidawa-Błońska: to nie było sto dobrych dni dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 10:59
- Jest mi bardzo trudno powiedzieć coś dobrego o rządzie Beaty Szydło - mówiła w radiowej Jedynce wicemarszałek Sejmu z Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Małgorzata Kidawa-Błońska o stu dniach rządu (Sygnały dnia/Jedynka)
Małgorzata Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-BłońskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Mija sto dni od powołania rządu Beaty Szydło. Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała w "Sygnałach dnia", że nie był to dobry okres dla Polski. - Jeżeli popatrzymy na to, co się wydarzyło przez te sto dni, to wydarzyło się bardzo dużo, ale niekoniecznie są to dobre rzeczy - mówiła posłanka Platformy.

- Jeżeli popatrzymy na to, co działo się w Sejmie - na ustawy, które były procedowane, jak były realizowane - to na pewno nie była to realizacja obietnic z expose - zaznaczyła. Dodała, że w jej ocenie - w PiS nie ma jednego ośrodka władzy i to nie premier Beata Szydło podejmuje najważniejsze decyzje.

Wicemarszałek Sejmu w radiowej Jedynce uzasadniła też zapowiedziane przez PO złożenie wniosku o wotum nieufności wobec ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka. Odniosła się do sytuacji wewnątrz PO oraz skomentowała ostatnie wydarzenia związane z ujawnieniem dokumentów znalezionych w domu generała Czesława Kiszczaka. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Dariusz De Ville

Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska (wicemarszałek Sejmu, PO)

Godzina emisji: 7.13

Data emisji: 24.02.2016

aj/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

100 dni rządu Beaty Szydło. Co udało się zrealizować?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 19:12
Gabinetowi Beaty Szydło nie było dane zaznać zwyczajowego spokoju, darowanego nowej ekipie przez opozycję na pierwsze 100 dni rządów.
rozwiń zwiń