X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Gowin: będą zachęty dla przedsiębiorców w ustawie o innowacyjności

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 20:00
Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział w ”Sygnałach dnia”, że wkrótce ogłosi nowelę ustawy o innowacyjności, zawierającą ulgi podatkowe za inwestycje w badania i innowacje. Poinformował również, że nowa ustawa o szkolnictwie wyższym ma być wprowadzona za trzy lata.
Audio
  • Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin o planie rozwoju gospodarczego, nowelizacji prawa o innowacjach i planach zmian w szkolnictwie wyższym (Sygnały dnia/Jedynka)
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin zapowiedział, że zgodnie z planowanymi zmianami w prawie ulgi podatkowe będą zachęcać przedsiębiorców, w tym małe i średnie firmy, do inwestowania w obszarze badań i innowacji.

Gość Jedynki ogłosił również, że chce by nowa ustawa o szkolnictwie wyższym została wprowadzona w ciągu trzech lat. - W poniedziałek ogłoszę konkurs na granty. Trzy zespoły eksperckie ze środowiska akademickiego przedstawią trzy konkurencyjne propozycje założeń do projektu nowej docelowej ustawy o szkolnictwie wyższym – podkreślił. Jarosław Gowin zaznaczył, że uczelnie mają i będą miały wpływ na powstawanie nowego prawa, zmiany są szeroko konsultowane. Zapowiedział też działania na rzecz odbiurokratyzowania szkolnictwa wyższego, nowy projekt o polskiej komisji akredytacyjnej, o krajowych ramach kwalifikacji.

Jak podkreślił Jarosław Gowin, plan rozwoju gospodarczego jest równie ważny jak program "Rodzina 500 +". Zaznaczył, że nie da się realizować ważnych celów społecznych, jeśli nie przyspieszymy tempa rozwoju gospodarczego. Jego zdaniem z jednej strony konieczne są działania prorozwojowe, z drugiej uszczelnienie systemu podatkowego. Podkreślił, że cały rząd jest przeciw podnoszeniu podatków, ale chodzi m.in. o straty wynikające z oszustw mafii wyłudzających VAT, które szacowane są na kilkadziesiąt mld zł rocznie.  Gość "Sygnałów dnia" dodał, że sytuacja gospodarcza w Europie jest trudna – panuje kryzys związany z migracjami, ale też pierwsze ślady tego, co ekonomiści nazywają trzecią falą kryzysu.

Jak tłumaczył wicepremier, by znaleźć środki na realizację ważnych społecznie celów, trzeba uruchomić intensywnie plan przemian gospodarczych, określany obecnie mianem "planu Morawieckiego". Wkład do tego programu - dodał Jarosław Gowin - mieli niemal wszyscy ministrowie obecnego rządu.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Jarosław Gowin (wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego)

Data emisji: 25.02. 2016

Godzina emisji: 7.14

agkm/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak