X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sto dni rządu Beaty Szydło. Komentatorzy oceniają

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 09:20
- Zapowiedzi były przeogromne, a realia są takie, jakie są – mówi Janusz Rolicki z "Faktu". - Rząd uruchamiając wiele procesów radykalnie przestawia zwrotnice w naszym myśleniu o państwie i UE – uważa z kolei Agaton Koziński z "Dziennika The Times".
Audio
  • Sto dni rządu - czas ocen (Jedynka/Sygnały dnia)
Ławy rządowe; od lewej: premier Beata Szydło, wicepremier Piotr Gliński, wicepremier Jarosław Gowin; drugi rząd, ministrowie: spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, spraw zagranicznych Witold Waszczykowski; trzeci rząd, ministrowie: pracy, polityki społecznej i rodziny Elżbieta Rafalska, koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński
Ławy rządowe; od lewej: premier Beata Szydło, wicepremier Piotr Gliński, wicepremier Jarosław Gowin; drugi rząd, ministrowie: spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, spraw zagranicznych Witold Waszczykowski; trzeci rząd, ministrowie: pracy, polityki społecznej i rodziny Elżbieta Rafalska, koordynator służb specjalnych Mariusz KamińskiFoto: PAP/Leszek Szymański

Janusz Rolicki stwierdza, że ma "zdecydowanie negatywną ocenę tego rządu". Publicysta przyznaje, że gabinet Beaty Szydło może mieć pewne osiągnięcia socjalne, np. program "Rodzina 500+". Jego zdaniem, jest jednak "kilka wydarzeń bolesnych w skutkach". Rolicki wymienia w tym miejscu: "grę konstytucją", "bratanie się z Obranem" i "dezynwolturę w stosunku do UE".

Czytaj więcej
beata Szydło 1200.jpg
Czas pierwszych podsumowań. 100 dni rządu Beaty Szydło

- To wszystko wpływa na to, że Polska jest innym krajem niż niedawno była, i to wcale nie lepszym – dodaje dziennikarz. Z tego powodu jak mówi, patrzy na rząd z dużym niepokojem.

Agaton Koziński podkreśla, że oceniając gabinet Beaty Szydło wymieniłby te same argumenty, co Rolicki, ale ich interpretacja byłaby pozytywna. – To były dobre sto dni, jak na możliwości, które miał rząd utworzony w większości przez ludzi niedoświadczonych, którzy wcześniej nie piastowali podobnych stanowisk – podkreśla publicysta i dodaje, że "wprawdzie momentami górę brał chaos, ale im dalej w las, to widać było, że pani premier jednak nad tym wszystkim panuje i bardzo szybko uczy się nowych obowiązków”.

Publicyści rozmawiali także o dokumentach z domu generała Kiszczaka.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Janusz Rolicki ("Fakt"), Agaton Koziński ("Dziennik The Times")

Data emisji: 27.02.2016

Godzina emisji: 8.14

iz/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

100 dni rządu. Premier: staramy się wyciągać wnioski z błędów

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 19:00
- Nie popełnia się błędów tylko, jeżeli się nic nie robi. My staramy się z błędów wnioski wyciągać i myślę, że sprawdziliśmy się, jako drużyna - mówi w "Sygnałach dnia" Beata Szydło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

100 dni rządu. Jest za co krytykować gabinet Beaty Szydło

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 07:45
- Oczekiwałem zmiany jakościowej w sposobie rządzenia. Nie widzę jej. Za różnymi pozytywnymi rzeczami, które ten rząd robi istnieje stara praktyka polegająca na tym, że liczy się zaufany towarzysz na stanowisku - mówił w "Sygnałach dnia" Łukasz Warzecha.
rozwiń zwiń