Jarosław Sellin: opozycja bawi się w igrzyska

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 07:21
- Mamy do czynienia ze zorganizowanymi akcjami opozycji, która nie może się pogodzić z wynikami wyborów i szuka paliwa do atakowania prawicy - uważa Jarosław Sellin, wiceminister kultury.
Audio
  • Wiceminister kultury Jarosław Sellin o relacjach rządu z opozycją i projekcie opinii Komisji Weneckiej (Sygnały dnia/Jedynka)
Jarosław Sellin
Jarosław SellinFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Według polityka tym paliwem jest m.in spór o Trybunał Konstytucyjny czy kryzys wokół prawdy o Lechu Wałęsie. - Będą wyszukiwać także inne sprawy, żeby wyprowadzić ludzi na ulice. (…) Opozycja bawi się w igrzyska - powiedział poseł PiS.

Jarosław Sellin odniósł się także do projektu opinii Komisji Weneckiej, która badała stan praworządności w Polsce. - Nie mamy jeszcze oficjalnego dokumentu, a mówimy obecnie o jakimś brudnopisie - zauważył.

Projekt opinii Komisji Weneckiej, datowany na 26 lutego, opublikowała w sobotę "Gazeta Wyborcza". Nie jest on dostępny na stronie Komisji.

W dniach 11-12 marca Komisja Wenecka na posiedzeniu w pełnym składzie ma przyjąć opinię w ostatecznym kształcie.

Gość Jedynki mówił także o ewentualnych pracach nad zmianą konstytucji oraz o liście 48 dziennikarzy, którzy według ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego byli inwigilowani za rządów PO.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Michał Rachoń

Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury)

Data emisji: 29.02.2016

Godzina emisji: 7.40

to/asz

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kornel Morawiecki: to oczywiste, że Lech Wałęsa współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 12:23
- Państwo, media, klasa polityczna i historycy zakłamywali rzeczywistość przez dwadzieścia parę lat. Już naprawdę dosyć - powiedział w radiowej Trójce marszałek senior i założyciel Solidarności Walczącej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lech Wałęsa nikogo nie skrzywdził". Manifestacja KOD w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2016 22:10
- Mój mąż nikogo nie zdradził - mówiła Danuta Wałęsa na gdańskim placu Solidarności, gdzie odbyła się zorganizowana przez lokalne struktury Komitetu Obrony Demokracji manifestacja pod hasłem "Polska murem za Wałęsą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Szłapka: przestańmy niszczyć porządek konstytucyjny w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 08:04
- Komisja Wenecka wyraźnie pisze, że obecna sytuacja jest bardzo złym momentem na dyskusję o zmianie konstytucji - mówi w "Sygnałach dnia" poseł Nowoczesnej.
rozwiń zwiń