X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Demonstracje KOD. "Wyjście na ulice to święte prawo demokracji"

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 07:00
- KOD to ważne zjawisko i nowa jakość na polskiej scenie i obywatelskiej, i politycznej - uważa Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita").
Audio
  • Kamila Baranowska i Marcin Piasecki o demonstracjach KOD i dokumentach IPN Lecha Wałęsy (Sygnały dnia/Jedynka)
Manifestacja KOD pod hasłem Polska murem za Wałęsą odbyła się 28 lutego w Gdańsku. Wiec zorganizowano w obronie byłego prezydenta RP, legendarnego przywódcy Solidarności Lecha Wałęsy.
Manifestacja KOD pod hasłem "Polska murem za Wałęsą" odbyła się 28 lutego w Gdańsku. Wiec zorganizowano w obronie byłego prezydenta RP, legendarnego przywódcy "Solidarności" Lecha Wałęsy. Foto: PAP/Adam Warżawa

Zdaniem dziennikarza Komitet Obrony Demokracji daje możliwość zamanifestowania swoich poglądów ludziom, którym nie podoba się jakikolwiek element funkcjonowania państwa.

W sobotę 27 lutego w Warszawie odbyła się manifestacja pod hasłem "My, naród", a dzień później w Gdańsku KOD zorganizował manifestację solidarności z Lechem Wałęsą. Piasecki przyznał, że ruch działa doraźnie, reaguje na "problemy, co do których część ludzi chce wyrazić swoje zdanie czy rodzaj sprzeciwu". - Sprawa Lecha Wałęsy pozwoliła na nowo wlać paliwo w ten, moim zdaniem już nieco przygasający, ruch - mówiła o Komitecie Obrony Demokracji Kamila Baranowska, publicystka "Do Rzeczy".

Goście Michała Rachonia rozmawiali także o dokumentach znalezionych w domu gen. Czesława Kiszczaka - wśród udostępnionych przez Instytut Pamięci Narodowej akt są m.in. teczka personalna, teczka pracy TW "Bolek" i odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy, podpisane Lech Wałęsa "Bolek". Prezes IPN Łukasz Kamiński zapowiedział, że dokumenty będą poddane różnego rodzaju badaniom i weryfikacji, w tym także "ekspertyzom typu grafologicznego". 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Michał Rachoń

Goście: Kamila Baranowska ("Do Rzeczy"), Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita")

Data emisji: 29.02.2016

Godzina emisji: 8.18

asz/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister w KPRM o sprawie Lecha Wałęsy: w Polsce nie przeprowadzono lustracji

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 08:11
Fundamenty III RP powstały na "okłamywaniu społeczeństwa, narodu" – przekonywał w radiowej Jedynce Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Szłapka: przestańmy niszczyć porządek konstytucyjny w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 08:04
- Komisja Wenecka wyraźnie pisze, że obecna sytuacja jest bardzo złym momentem na dyskusję o zmianie konstytucji - mówi w "Sygnałach dnia" poseł Nowoczesnej.
rozwiń zwiń