X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. "Trzy cele obchodów"

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 11:07
- Po pierwsze wzmacniamy pamięć o tych ludziach. Po drugie przywracamy tę część tradycji wojskowej pamięci armii polskiej. Wreszcie mówimy jasno, jaka była natura władzy wprowadzanej po 1944 r. - mówi prof. Wojciech Fałkowski, wiceszef MON.
Audio
  • Program obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Sygnały dnia/Jedynka)
W centralnych uroczystościach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych weźmie udział prezydent Andrzej Duda
W centralnych uroczystościach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych weźmie udział prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Radek Pietruszka

We wtorek 1 marca po raz piąty obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jak mówi dyrektor Muzeum Wojska Polskiego prof. Zbigniew Wawer, jeszcze nigdy program obchodów nie był tak bogaty. - Wiele instytucji państwowych, ale także stowarzyszeń i prywatnych inicjatyw dokonało ogromnego wysiłku - przekonuje.

Centralne uroczystości rozpoczną się o godz. 18 przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a zakończą uroczystą mszą w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Każdy, kto będzie chciał poznać historię działaczy antykomunistycznego podziemia będzie też mógł odwiedzić Namiot Wyklętych na stołecznym pl. Zamkowym. Co się w nim znajdzie, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Przygotował: Patryk Michalski

Goście: prof. Zbigniew Wawer (dyrektor Muzeum Wojska Polskiego), Beata Sławińska (Fundacja "Łączka"), Paweł Leszczyński (prezes stowarzyszenia "Studenci dla Rzeczypospolitej"), prof. Wojciech Fałkowski (wiceminister obrony narodowej)

Data emisji: 29.02.2016

Godzina emisji: 6.36

Materiał wyemitowano w audycji "Sygnały dnia"

pg/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Wojciech Roszkowski o Żołnierzach Wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 20:00
- Przez ponad 45 lat byliśmy karmieni słowem "bandy". Traktowało ich jak zwykłych bandytów, którzy zasłużyli na taki los, jaki ich spotkał - mówił w magazynie "W samo południe" prof. Wojciech Roszkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Dmitrowicz: Żołnierze Wyklęci byli zapomniani

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 16:54
Od paru lat o Żołnierzach Wyklętych zaczęliśmy mówić więcej i głośniej - mówił Piotr Dmitrowicz, historyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie pierwsze w Polsce Muzeum Żołnierzy Wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 14:58
W kompleksie dawnego więzienia w Ostrołęce powstaje placówka, która będzie upamiętniała wysiłek i ofiarę żołnierzy podziemia antykomunistycznego z lat 1944 - 1956.
rozwiń zwiń