Bieg Piastów. Amatorzy biegówek na start!

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 10:30
W Szklarskiej Porębie od 27 lutego trwa 40. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego. - Na początku turystów było dużo mniej, skrzyknęło się 200-300 osób. 40 lat to czas, kiedy nasz bieg dorosła do światowej elity - mówi zwycięzca pierwszego wyścigu, Stanisław Michoń.
Audio
  • Bieg Piastów - relacja z Polany Jakuszyckiej (Sygnały Dnia/Jedynka)
Bieg Piastów od lat przyciąga całe rodziny narciarzy
Bieg Piastów od lat przyciąga całe rodziny narciarzyFoto: Mat. pras.

Obecnie Bieg Piastów to największa, trwająca dziewięć dni, impreza narciarska w Polsce. Co roku uczestniczy w niej ok. 7 tys. osób. W biegu głównym na 50,5 km weźmie udział 1,7 tys. osób z wielu krajów. - W trzech miejscach trasa wymaga poprawienia, do soboty na pewno zdążymy. No niestety, zima jest, jaka jest i pomimo opadów w ostatnich dniach, w wielu miejscach brakuje śniegu, cały czas go dowozimy - relacjonuje komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin.

Jedynkowy reporter rozmawia także z narciarzami, którzy przyjeżdżają na Bieg Piastów. Wydarzenie potrwa do niedzieli, patronuje mu radiowa Jedynka.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzą: Wiesław Molak, Piotr Gociek

Przygotował: Krzysztof Horwat

Data emisji: 4.03.2016

Godzina emisji: 6.36

mg/pg

Czytaj także

Na Polanie Jakuszyckiej ukradli... śnieg

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 15:11
Co prawda nieśmiało, ale zima do nas zagląda, choć na razie jest tylko w centralnej i północno-wschodniej części kraju. Na południu Polski wiosna. Spędza to sen z powiek organizatorom zawodów Pucharu Świata w narciarstwie biegowym, które w w sobotę i niedzielę odbędą się na Polanie Jakuszyckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polana Jakuszycka to fajne miejsce do biegania

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 09:27
W gmach Sejmu w południe zostanie otwarta wystawa Góry Izerskie - Polana Jakuszycka. Trudno to sobie wyobrazić, ale jeszcze 30 lat temu były tam jedynie łyse połacie gór. - Nie było drzew, nie było zwierząt, a i ludzi było niewielu - mówią goście Jedynki.
rozwiń zwiń