Publicyści o inwigilowaniu dziennikarzy. "Klucz nazwisk drugorzędny"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2016 07:00
- Jeżeli doniesienia się potwierdzą, działania te powinny być napiętnowane, także karnie. Wszystko jednak trzeba wyjaśnić - mówił w Jedynce Grzegorz Osiecki.
Audio
  • Marcin Wikło i Grzegorz Osiecki o liście nazwisk podsłuchiwanych dziennikarzy (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Ginny/flickr/CC BY-SA 2.0

Cezary Gmyz opublikował listę 27 dziennikarzy podsłuchiwanych przez służby specjalne w ostatnich latach. Dziennikarz śledczy liczy, że sprawa inwigilacji dziennikarzy zostanie poruszona przez cały Sejm. Marcin Wikło powiedział w radiowej Jedynce, że trudno znaleźć wspólny mianownik, gdyż na liście są nie tylko nazwiska dziennikarzy, którzy zajmowali się aferą podsłuchową. Z kolei Grzegorz Osiecki jest zdania, że "klucz jest drugorzedny". - Dziennikarze podlegają prawu jak każdy inny obywatel, ale jednocześnie w ten zawód wpisana jest tajemnica dziennikarska, dlatego tez władza ma pewne ograniczenia, jeśli chodzi o inwigilowanie tego zawodu. Z tego punktu widzenia jest to bardzo zła rzecz - uważa publicysta.

Goście Michała Rachonia przypominają jednak, że minister koordynator służb podczas specjalnych Mariusz Kamiński nie wie jeszcze, czy były to działania nielegalne. 

Marcin Wikło i Grzegorz Osiecki komentowali także wyniki przeprowadzonych na Podlasiu wyborów uzupełniających do Senatu oraz powołanie nowej podkomisji ds. Smoleńska.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Michał Rachoń

Gość: Marcin Wikło ("W Sieci"), Grzegorz Osiecki ("Dziennik Gazeta Prawna")

Data emisji: 7.03.2016

Godzina emisji: 8.15

asz

Czytaj także

PO chce komisji śledczej ws. podsłuchiwania dziennikarzy. PiS odpowiada

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 15:30
Szef PO Grzegorz Schetyna mówił, że jego partia będzie chciała, aby komisja zbadała lata 2005 (od początku rządów PiS) do 24 lutego tego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennikarze byli podsłuchiwani? "Do Rzeczy" publikuje listę nazwisk

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 21:56
Internetowe wydanie "Do Rzeczy" publikuje nazwiska dziennikarzy, ale nie podaje źródła tych informacji.
rozwiń zwiń