X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dyskusja wokół Trybunału Konstytucyjnego to spór prawny czy polityczny?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2016 09:30
O kryzysie konstytucyjnym i możliwych scenariuszach rozwoju sytuacji dyskutowali politolodzy: prof. Wawrzyniec Konarski i prof. Andrzej Zybała.
Audio
  • Politolodzy prof. Wawrzyniec Konarski i prof. Andrzej Zybała dyskutują o sporze wokół Trybunału Konstytucyjnego (Sygnały dnia/Jedynka)
Od lewej: prof. Wawrzyniec Konarski i prof. Andrzej Zybała
Od lewej: prof. Wawrzyniec Konarski i prof. Andrzej Zybała Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Cała sytuacja wokół Trybunału jest formą "polityzacji" tego organu, ale nie jest to zaskoczenie nawet w perspektywie światowej. Być może mamy zły klucz doboru osób zasiadających w Trybunale Konstytucyjnym, bo zbyt często są one identyfikowane z konkretnymi opcjami politycznymi, a to nadaje takiemu sporowi rangę politycznego - uważa prof. Wawrzyniec Konarski.

- Prawnikom akademikom udałoby się porozumieć w sprawie kształtowania tej instytucji. Politycy absolutnie nie są w stanie dojść do konsensusu, ponieważ traktują Trybunał Konstytucyjny podobnie jak cały szereg różnych elementów prawa, jak instrument walki. Uznają, że jeśli przejmą jedną czy drugą instytucję, to uzyskają przewagę nad oponentami - ocenia prof. Andrzej Zybała.

Jakie są dalsze możliwe scenariusze rozwoju sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego? Jak spór polityczny wpływa na społeczeństwo? Jakie konsekwencje międzynarodowe dla Polski może mieć spór wokół Trybunału i opinia Komisji Weneckiej? Czy polscy politycy to patrioci?

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: prof. Wawrzyniec Konarski (Uniwersytet Jagieloński), prof. Andrzej Zybała (Szkoła Główna Handlowa)

Data emisji: 12.03.2016

Godzina emisji: 8.39

gs/mk

>>> Zapis całej rozmowy >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Halicki: klucze do rozwiązania kryzysu konstytucyjnego ma prezydent

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2016 08:48
- Myślę, że powinno bardzo szybko dojść do spotkania z udziałem wszystkich reprezentacji politycznych na temat Trybunału Konstytucyjnego - powiedział w radiowej Jedynce poseł PO Andrzej Halicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o TK. Jacek Sasin: Warunki stawiane przez PO są nie do przyjęcia

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2016 09:31
- Opozycja musi chcieć kompromisu. Mamy jednak wrażenie, że traktuje Trybunał Konstytucyjny, jako pole walki politycznej z rządem - mówi w "Sygnałach dnia" poseł PiS.
rozwiń zwiń