X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzecznik PO: TK nie orzekał we własnej sprawie

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 08:04
- Trybunał Konstytucyjny jest instytucją demokratyczną. Nie ma demokracji parlamentarnej, ochrony praw mniejszości i praw obywateli bez sądu konstytucyjnego - mówi w "Sygnałach dnia" Jan Grabiec.
Audio
  • Jan Grabiec o Komisji Weneckiej, Trybunale Konstytucyjnym i zmianach w PO (Sygnały dnia/Jedynka)
Jan Grabiec
Jan GrabiecFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W ubiegłym tygodniu Trybunał Konstytucyjny uznał, że ustawa o Trybunale, przyjęta przez obecny Sejm, jest niezgodna z Konstytucją. Premier Beata Szydło zapowiedziała, że nie opublikuje tego orzeczenia.

Zdaniem rzecznika PO, wbrew temu, co twierdzą posłowie Prawa i Sprawiedliwości, Trybunał Konstytucyjny nie orzekał we własnej sprawie, tylko w sprawie Sejmu. - Oceniał, czy ustawa przygotowana przez większość sejmową jest zgodna z konstytucją - zaznacza Jan Grabiec.

- Ta ustawa dotyczy Trybunału Konstytucyjnego, ale nie została przygotowana przez Trybunał, tylko przez Sejm. Jej celem było zablokowanie funkcjonowania TK i być może wymuszenie zmiany jego składu - ocenia gość Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Janem Grabcem, który mówił także o tym, jakie znaczenie ma opinia Komisji Weneckiej oraz na czym ma polegać plan Grzegorza Schetyny na "odnowienie Platformy".

Komentując sprawę aborcji, do której doszło w ubiegłym tygodniu w Szpitalu Świętej Rodziny w Warszawie polityk PO stwierdził, że powinna ona zostać wyjaśniona.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Michał Rachoń

Gość: Jan Grabiec (rzecznik Platformy Obywatelskiej)

Data emisji: 14.03.2016

Godzina emisji: 7.14

kh/pg

>>> Zapis całej rozmowy >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Halicki: klucze do rozwiązania kryzysu konstytucyjnego ma prezydent

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2016 08:48
- Myślę, że powinno bardzo szybko dojść do spotkania z udziałem wszystkich reprezentacji politycznych na temat Trybunału Konstytucyjnego - powiedział w radiowej Jedynce poseł PO Andrzej Halicki.
rozwiń zwiń