Powtórka z lat 90.? Spór aborcyjny narasta

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 08:22
W Polsce od kilku tygodni toczy się ożywiona dyskusja na temat zmiany ustawy o ochronie życia. O tej sprawie mówili w "Sygnałach dnia" publicyści.
Audio
  • Jacek Karnowski i Łukasz Lipiński o prawie aborcyjnym (Sygnały dnia/Jedynka)
Łukasz Lipiński i Jacek Karnowski
Łukasz Lipiński i Jacek KarnowskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Łukasz Lipiński z "Polityki Insight"stwierdził, że wchodzenie w spór aborcyjny jest złym pomysłem. - Przerabialiśmy to w Polsce już w latach 90. (…) To może obniżyć i tak już dosyć niski poziom debaty publicznej i wprowadzić do niej jeszcze więcej emocji - zaznaczył.

- Rozumiem, że PiS znalazł się w trudnej sytuacji, bo dużo zawdzięcza poparciu Kościoła w ostatnich wyborach, ale ja uważam powrót do dyskusji o aborcji za niesłychanie szkodliwy - podkreślił gość Jedynki.

Jacek Karnowski z tygodnika "wSieci" zaznaczył, że proponowane zmiany w prawie aborcyjnym nie są inicjatywą partyjną. - To jest inicjatywa środowisk pozarządowych - tłumaczył. Dziennikarz uważa, że cała ta sprawa może stawiać polityków w trudnej sytuacji.

- Politycy są od tego, żeby roztropnie sprawę poprowadzić - czyli tak, żeby nie doprowadzić w finale do pogorszenia sytuacji - podkreślił Karnowski. - Natomiast myślę, że jakaś forma poszerzenia ochrony życia jest w Polsce niezbędna - dlatego, że to prawo, które mamy jest często fikcyjne - dodał.

Jak - zdaniem obu publicystów- zakończy się sprawa zmian w prawie aborcyjnym, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jacek Karnowski (tygodnik "wSieci") i Łukasz Lipiński ("Polityka Insight")

Data emisji: 6.04.2016

Godzina emisji: 8.15

aj/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Burza wokół nowej ustawy antyaborcyjnej

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 19:03
Pomysłodawcy całkowitego zakazu aborcji apelują do parlamentarzystów o ochronę życia każdego człowieka. Przeciwnicy alarmują, że zmiana przepisów będzie okrucieństwem wobec kobiet.
rozwiń zwiń