Wiceminister sprawiedliwości: wyrok TK nie będzie opublikowany, nie możemy legitymizować radykalnie łamanego prawa

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 08:41
- Opozycji nie zależy na tym, by rozwiązać spór o Trybunał Konstytucyjny, oni chcą gonić króliczka, dlatego żeby mieć pretekst do wzburzania publicznych emocji - powiedział w "Sygnałach dnia" Patryk Jaki.
Audio
  • Patryk Jaki: wyrok TK nie będzie opublikowany (Jedynka/Sygnały dnia)
Patryk Jaki
Patryk JakiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Patryk Jaki mówił, że płynące z Unii Europejskiej głosy poparcia dla opozycji w sporze z rządem Polski o Trybunał Konstytucyjny są spowodowane tym, że "przedstawicielom UE dobrze się żyło z PO". Podkreślał, że "PO bardzo często była przychylna wobec polityki Niemiec m.in. imigracyjnej", a rząd PiS ma gorszą prasę na Zachodzie, gdyż broni interesów Polski.

- Zarzuca się nam, że pracujemy w nocy, że uchwalamy zbyt dużo ustaw. My to robimy właśnie dlatego, że Polska już wiele lat straciła, chcemy ją bronić, chcemy ją wyrwać z tych grup interesów, które skolonizowały to państwo – przekonywał gość radiowej Jedynki. Dodał, że "warto rozważyć pomysł PSL, aby wyroki TK można było odrzucać większością dwóch trzecich głosów.

Patryk Jaki mówił też o projekcie zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Podkreślał m.in, że "obywatele nie mają pełnej wiedzy na temat tego, jak w praktyce wygląda aborcja". Jak tłumaczył, 99 procent przypadków aborcji w Polsce to aborcje eugeniczne.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Patryk Jaki (wiceminister sprawiedliwości)

Data emisji: 6.04.2016

Godzina emisji: 7.42

pp/tj

Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Spór wokół TK. Sekretarz Rady Europy i wiceszef Komisji Europejskiej w Warszawie. Polscy politycy komentują

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 21:30
Thorbjorn Jagland oraz Frans Timmermans stwierdzili między innymi, że punktem wyjścia dla dialogu politycznego w Polsce musi być poszanowanie dla wyroków Trybunału Konstytucyjnego.
rozwiń zwiń