X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Sellin: do końca czerwca musimy uporać się z docelową ustawą medialną

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 13:45
- Projekt dużej ustawy medialnej trafi do Sejmu w ciągu najbliższych dni - zapowiedział w "Sygnałach dnia" wiceminister kultury Jarosław Sellin.
Audio
  • Jarosław Sellin o ustawie medialnej (Sygnały dnia/Jedynka)
Jarosław Sellin
Jarosław SellinFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Po uchwaleniu nowe prawo zastąpi obecnie obowiązującą małą ustawę, która będzie funkcjonować nie dłużej niż do końca czerwca tego roku. Jarosław Sellin mówił, że projekt jest już praktycznie gotowy i w każdej chwili może trafić do Sejmu.

- Na mocy ustawy media publiczne - zwane odtąd narodowymi - nie będą już spółkami prawa handlowego, tylko państwowymi osobami prawnymi. To oznacza, że będą raczej koncentrowały się na misji publicznej, a nie na generowaniu zysku i rywalizacji z mediami komercyjnymi - tłumaczył wiceminister.

Dodał jednak, że ustawodawca nie przewiduje daleko idącego ograniczenia reklam w mediach narodowych. Będą one finansowane z opłaty dołączanej do rachunku za prąd, w wysokości "niewiele większej niż 10 złotych". Część osób będzie z opłaty wyłączona.

Jarosław Sellin liczy także na wyższe środki na media z tytułu tej opłaty. Jego zdaniem, obecnie obowiązujący abonament radiowo-telewizyjny jest "prawie martwą daniną".

Gość Jedynki mówił również o przyszłości Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz o tym, czy na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie stanie pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury, Prawo i Sprawiedliwość)

Data emisji: 8.04.2016

Godzina emisji: 7.15

mr/tj

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mała ustawa medialna do TK. Opozycja składa wniosek

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 11:41
Nowoczesna skierowała do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadania zgodności z konstytucją tzw. małej ustawy medialnej - poinformowali posłowie tego ugrupowania. Podpisy pod wnioskiem złożyła też grupa posłów PSL i PO.
rozwiń zwiń