Tydzień od rozpoczęcia "Programu 500+". Złożono ponad milion wniosków

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 09:39
1 kwietnia ruszył program "Rodzina 500+", w ramach którego wypłacane jest świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze.
Audio
  • Rodzice złożyli już milion wniosków w ramach programu "Rodzina 500+" (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: MRPiPS

Wnioski można składać między innymi w urzędach i przez internet. Dotychczas złożono ich ponad milion.

- Jestem za tym, żeby jak największe kwoty z budżetu przekazywać na cele socjalne, natomiast uważam, że akurat w sprawach dzietności można było te pieniądze wydać o wiele lepiej - budując przedszkola i żłobki, zwiększając pieniądze dla matek na urlopach wychowawczych, poprawiając opiekę zdrowotną i uruchamiając - to premier Beata Szydło zapowiedziała - program budownictwa na wynajem  - powiedział w audycji "Sygnały dnia" Wiesław Dębski.

- Trudno powiedzieć, czy program "Rodzina 500+" będzie miał wymierne efekty. To jest dyskusja, którą przeprowadzimy pewnie za rok, za półtora - wskazał Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie". - Chociaż ten milion wniosków pokazuje, że ludzie na to zasadniczo czekali - dodał. - Ja myślę, że to będzie również szansa - jeśli mogę sobie pozwolić na taką ocenę - na to, żeby ludzie poczuli, że mają związek z państwem - ocenił.

Zdaniem gości Jedynki program "Rodzina 500+" został w tym tygodniu jednak zepchnięty na drugi plan przez zawiadomienie o zawiązaniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji", która będzie zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji.

W "Sygnałach dnia" rozmawialiśmy także o szóstej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Czy ten temat dalej dzieli Polaków?

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Goście: Wiesław Dębski (publicysta), Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie")

Data emisji: 9.04.2016

Godzina emisji: 8.15

kk/tj

Czytaj także

Komitet "Stop Aborcji": chcemy większej ochrony życia

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 08:36
- Staramy się wprowadzić prawo, które będzie chroniło życie każdego człowieka w Polsce - mówił w "Sygnałach dnia" Mariusz Dzierżawski z Fundacji "Pro - prawo do życia".
rozwiń zwiń