X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

1050-lecie Chrztu Polski. "Każda wspólnota potrzebuje symboli"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 07:56
Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński mówił w "Sygnałach dnia", że bez Chrztu Polski nie byłoby państwa polskiego. Sobota jest trzecim dniem obchodów 1050. rocznicy tego wydarzenia.
Audio
  • Piotr Gliński o 1050. rocznicy Chrztu Polski (Sygnały dnia/Jedynka)
Piotr Gliński
Piotr GlińskiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Piotr Gliński tłumaczył, że przyjęcie chrześcijaństwa było dla ziem polskich wyborem cywilizacyjnym i kulturowym. Wyznał, że dla niego osobiście najważniejsza w chrześcijaństwie jest miłość bliźniego.

Minister kultury przypomniał, że 50 lat temu obchody tysiąclecia Chrztu Polski odbywały się w atmosferze sporu między państwem a Kościołem.

- Dziś mamy możliwość zorganizowania godnych obchodów, w których uczestniczy cała wspólnota polityczna. Umożliwia to refleksję nad chrztem, który stał się aktem założycielskim polskiej wspólnoty państwowej - podkreślił gość Jedynki.Piotr Gliński poinformował, że jako minister wesprze kilka muzeów upamiętniających początki państwa polskiego, w tym muzeum w Wiślicy. Istnieje też pomysł utworzenia muzeum na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Wicepremier uznał za bardzo cenne wzrastające zainteresowanie społeczeństwa sprawami historii.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Piotr Gliński (wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego)

Data emisji: 16.04.2016

Godzina emisji: 7.15

mr/tj

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: chrzest Polski najważniejszym wydarzeniem w dziejach państwa

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 20:01
Mamy obowiązek strzeżenia fundamentów naszej tradycji i kultury, obowiązek budowania silnego państwa, opierając się na szacunku, uczciwości, a jak trzeba bohaterstwie w obronie ojczyzny - mówił prezydent Andrzej Duda w orędziu na sesji Zgromadzenia Narodowego z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.
rozwiń zwiń