X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Błaszczak: opozycja totalna chce, by TK blokował zmiany

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 13:33
Minister spraw wewnętrznych i administracji uważa, że ze strony Prawa i Sprawiedliwości jest inicjatywa, by rozwiązać spór wokół Trybunału Konstytucyjnego, ale opozycja "jest zakodowana na nie".
Audio
  • Mariusz Błaszczak o kolejnych odsłonach sporu o TK (Sygnały dnia/Jedynka)
Szef MSWiA Mariusz Błaszczak
Szef MSWiA Mariusz Błaszczak Foto: Wojciech Kusiński/PR

- Ludzie, którzy weszli do parlamentu, bo otrzymali poparcie tych, którzy chcieli zmiany, nagle przystali do poprzedniego układu władzy - powiedział o ugrupowaniu Kukiz'15 Mariusz Błaszczak. Odniósł się w ten sposób do próby zablokowania przez opozycję wyboru nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

Jak podkreślił, Prawo i Sprawiedliwość jest zdeterminowane, by realizować program. W ocenie gościa Jedynki, pomysłem "totalnej opozycji" jest zablokowanie zmian przygotowanych przez Prawo i Sprawiedliwość poprzez Trybunał Konstytucyjny. Dlatego jego zdaniem jest to spór polityczny.

Minister przypomniał, że realizowany jest m.in. program "Rodzina 500+", a w przyszłym roku planowany jest powrót do niższego wieku emerytalnego.

Szef MSWiA mówił także o stałym mechanizmie relokacji uchodźców, omawianym w Unii Europejskiej. Wyjaśnił, że stanowisko rządu jest w tej sprawie jednoznaczne, wspierają nas w tym Czechy. W jego ocenie ten mechanizm przyciąga kolejne fale imigrantów.

Mariusz Błaszczak komentował też ostatnie incydenty z udziałem Rosji nad Bałtykiem. Podkreślił, że Polska jest zdeterminowana, by doprowadzić do stałej obecności wojsk NATO. Na razie Polska ma obiecane bazy rotacyjne, ale szef MSWiA zapewnił, że zabiegamy o silniejszą pozycję i stworzenie także stałych baz.

Gość Jedynki mówił także o decyzjach nowego komendanta głównego policji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzili: Michał Rachoń

Gość: Mariusz Błaszczak (minister spraw wewnętrznych i administracji)

Data emisji: 18.04.2016

Godzina emisji: 7.40

bk/tj

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: służby z całą pewnością zapewnią bezpieczeństwo w czasie Światowych Dni Młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 16:04
W przyszłym tygodniu poznamy kompleksową informację na temat działań, które mają zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom Światowych Dni Młodzieży.
rozwiń zwiń