X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Duża" ustawa medialna. "Media publiczne należy chronić"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 09:08
- Przy bardzo mocnym komercializowaniu i tabloidyzowaniu się mediów, przy dominacji kapitału niemieckiego w mediach, wzmocnienie mediów publicznych jest bardzo ważne i bardzo pilne - powiedział w Jedynce Michał Karnowski.
Audio
  • "Duża" ustawa medialna w Sejmie (Sygnały dnia/Jedynka)
Roman Imielski i Michał Karnowski
Roman Imielski i Michał KarnowskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Sejm ma dziś przeprowadzić pierwsze czytanie tzw. "dużej" ustawy medialnej. Na projekt składając się trzy propozycje ustaw autorstwa PiS: o mediach narodowych, o składce audiowizualnej oraz przepisy wprowadzające ustawę o mediach narodowych i ustawę o składce audiowizualnej.

Pakiet ten przewiduje m.in. przekształcenie od 1 lipca TVP, Polskiego Radia i PAP w instytucje mediów narodowych a także wprowadzenie składki audiowizualnej w wysokości 12 lub 15 zł miesięcznie, pobieranej z rachunkiem za prąd od 1 stycznia 2017 roku.

- Cieszy mnie, że jest jakaś poważna analiza mediów publicznych - powiedział w "Sygnałach dnia" Michał Karnowski z wpolityce.pl. - Należy mediów publicznych bronić, należy je chronić, bo one są wspólnym dorobkiem i służą całej wspólnocie - stwierdził.

Według Romana Imielskiego z "Gazety Wyborczej" przez 25 lat różne partie polityczne traktowały media jako własność i z tym należałoby zrobić porządek. Jego zdaniem media publiczne wymagają m.in. jasnego określenia finansowania.

Wysłuchaj całej audycji, w której rozmawialiśmy także o projekcie ustawy antyterrorystycznej.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Michał Karnowski (wpolityce.pl, "wSieci"), Roman Imielski ("Gazeta Wyborcza")

Data emisji: 28.04.2016

Godzina emisji: 8.14

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Sellin zapowiada szeroką debatę nad ustawą medialną

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 08:05
Projekt ustawy został zgłoszony przez posłów. - Daje to możliwość szybszego procedowania, ale nie będziemy unikać szerokiej debaty publicznej wokół tego projektu - zapewnił w radiowej Jedynce wiceminister kultury.
rozwiń zwiń