Leszek Miller o wejściu Polski do UE: otrzymaliśmy olbrzymi impuls postępu gospodarczego i cywilizacyjnego

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 08:45
- 1 maja 2004 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski - mówił w radiowej Jedynce były premier i były przewodniczący SLD.
Audio
  • Leszek Miller podkreśla wartość wejścia Polski do UE (Sygnały dnia/Jedynka)
Leszek Miller
Leszek MillerFoto: Jacek Konecki/PR

Leszek Miller, który pełnił funkcję szefa rządu, gdy Polska wchodziła do Unii Europejskiej, przypominał, że to nie władze, a naród zdecydował o uczynieniu tego kroku. W "Sygnałach dnia" podkreślał znaczenie tego, że jesteśmy w europejskiej wspólnocie. - Trudno wyobrazić sobie nasz kraj bez tych 12 lat w UE - przekonywał były szef SLD. - Dzisiaj nam pozostał główny cel, aby jak najszybciej doszlusować do najlepiej rozwiniętych państw Unii - dodał.

W radiowej Jedynce zwracał uwagę, że Unia Europejska mierzy się obecnie z wieloma problemami m.in. z kryzysem migracyjnym i tendencjami sprzeciwiającymi się dalszej integracji. - Obecni liderzy europejscy odstają nieco od swoich poprzedników - oceniał Miller. Efektem tego jest to, że "UE to jest kolos gospodarczy, ale na pewno nie polityczny".

- Uważam, że byłoby fatalnie, gdyby Unia się rozpadła - podsumował gość "Sygnałów dnia".

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Leszek Miller (były premier i były przewodniczący SLD)

Data emisji: 30.04.2016

Godzina emisji: 7.15

pp/kk

Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Reforma Unii Europejskiej. Wspólne interesy Polski i Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 11:00
Warunkiem zachowania integralności Unii Europejskiej jest "bardziej elastyczna forma organizacji" - uważają autorzy raportu poświęconego polskim i brytyjskim wizjom przyszłości Europy.
rozwiń zwiń