X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Atmosfera w relacjach polsko-litewskich polepszyła się"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 08:30
Na Litwie 30 kwietnia rozpoczęły się obchody 225. rocznicy przyjęcia Konstytucji 3 Maja. W otwierającym wileńską majówkę przemarszu wzięło udział prawie 10 tys. ludzi.
Audio
  • Czesław Okińczyc o litewskiej Polonii (Sygnały dnia/Jedynka)
Ostra Brama w Wilnie, widok z zewnątrz
Ostra Brama w Wilnie, widok z zewnątrzFoto: Wikimedia/Domena publiczna/Umnik

- To jest bardzo duży sukces - powiedział w audycji "Sygnały dnia" prezes Radia znad Wilii Czesław Okińczyc. - Takie wydarzenia pokazują, że Polacy na Litwie są aktywni, że interesuje ich to, co się dzieje w środowisku polskim, są w stanie zmobilizować się. To jest kolejny sukces Związku Polaków na Litwie, który liczy ponad 10 tys. członków - wskazał gość radiowej Jedynki.

Zwrócił uwagę, że "po raz pierwszy media litewskie bardzo pozytywnie przedstawiły pochód, było dużo reportaży, zdjęć". - Gdzieś tak od pół roku obserwujemy, że w mediach jest coraz mniej antypolskich wybryków. Ogólnie nastrój jest lepszy, ale oczywiście mamy cały szereg spraw, które nie zostały jeszcze załatwione - podkreślił.

Jakie są powody zmiany nastrojów? Jakie sprawy pozostają jeszcze niezałatwione? Wysłuchaj całej audycji, w której Okińczyc ocenił działania Akcji Wyborczej Polaków na Litwie.

Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Polonii i Polaków za granicą. To święto 20 milionów osób mieszkających poza granicami kraju i przyznających się do polskich korzeni. Jego celem jest umacnianie poczucia jedności wszystkich Polaków na świecie.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzili: Michał Rachoń

Gość: Czesław Okińczyc (prezes Radia znad Wilii)

Data emisji: 02.05.2016

Godzina emisji: 8.13

kk

Zobacz więcej na temat: Litwa Michał Rachoń Polonia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Longin Komołowski: tak nas widzą na świecie, jak widzą Polonię

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 09:00
Zdaniem prezesa stowarzyszenia "Wspólnoty Polskiej", za Polonię należy uważać Polaków, którzy wyjechali z kraju i ich potomków. Polonią nie są natomiast mieszkańcy terenów, które kiedyś należały do Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor Muzeum Emigracji w Gdyni: dzisiejsza emigracja pozbawiona jest piętna

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 08:21
- Nie ma ona charakteru przymusowego, jest to decyzja podjęta indywidualnie - przekonywała w radiowej Jedynce Karolina Grabowicz-Matyjas.
rozwiń zwiń