X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

List Szałamachy do Rzeplińskiego. Niesłuszny krok?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2016 13:50
O liście ministra finansów Pawła Szałamachy do prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego dyskutowali publicyści - Eliza Olczyk z tygodnika "Wprost" i Jerzy Domański z tygodnika "Przegląd".
Audio
  • Publicyści Eliza Olczyk Jerzy Domański o liście ministra finansów do prezesa TK (Sygnały dnia/Jedynka)
Eliza Olczyk i Jerzy Domański
Eliza Olczyk i Jerzy DomańskiFoto: Wojciech Kusiński

W piśmie szef resortu finansów poprosił prezesa TK o to, by nie wypowiadał się publicznie do 13 maja.

- Jestem trochę zaskoczona tym, że minister napisał taki list, ale też tym, że prezes Trybunału Konstytucyjnego podzielił się nim z opinią publiczną. Jeżeli intencją szefa resortu finansów było wyciszenie emocji przed 13 maja, czyli przed ogłoszeniem ratingu przez kolejną agencję, to list odniósł skutek odwrotny do zamierzonego - powiedziała Eliza Olczyk.

Z kolei Jerzy Domański dodał, że list był wynikiem założenia, że świat czerpie wiedzę o Polsce "z donosów opozycji". - To teza absurdalna, bo to, co mówi prezes Rzepliński, nawet gdyby robił konferencje prasowe trzy razy dziennie, jest tylko małym fragmentem branym pod uwagę przy analizach - stwierdził.

Goście audycji dyskutowali też o tym, komu najbardziej szkodzi spór o Trybunał i która siła polityczna celowo podtrzymuje konflikt. W "Sygnałach dnia" rozmawialiśmy też o kondycji polskiego sądownictwa i planowanych reformach w tym obszarze.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Eliza Olczyk ("Wprost") i Jerzy Domański ("Przegląd")

Data emisji: 6.05.2016

Godzina emisji: 8.39

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes TK: minister finansów poprosił mnie o milczenie

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2016 13:40
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński twierdzi, że minister finansów poprosił go, aby nie wypowiadał się publicznie do 13 maja. Agencja ratingowa Moody’s ma wtedy opublikować raport o wiarygodności kredytowej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór wokół listu. Minister finansów odpowiada prezesowi TK

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2016 15:06
Szef Ministerstwa Finansów Paweł Szałamacha zwrócił się pisemnie do prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego, by rozważył powstrzymanie się do 13 maja z publicznymi wypowiedziami, podnoszącymi poziom sporu o TK. Uzasadnił to tym, że 13 maja agencja Moody's ma podjąć decyzję ws. ratingu Polski.
rozwiń zwiń