Barbara Stanisławczyk: Piknik Naukowy stał się wzorcem dla podobnych imprez

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 09:00
- Nauka zbliżona do życiu, służąca życiu to coś najwartościowszego w dziedzinie myśli ludzkiej - mówiła w "Sygnałach dnia" prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk, zapraszając na 20. Piknik Naukowy.
Audio
  • Barbara Stanisławczyk, prezes Polskiego Radia, i Robert Firmhofer, dyrektor Centrum Nauki Kopernik, zapraszają na jubileuszowy 20. Piknik Naukowy (Sygnały dnia/Jedynka)
Piknik Naukowy 2016. Zdjęcie archiwalne
Piknik Naukowy 2016. Zdjęcie archiwalne Foto: Polskie Radio

 - Jestem bardzo dumna i szczęśliwa, że w tym roku zorganizowaliśmy 20. edycję Pikniku. Ta impreza jest ważna nie tylko w Polsce, ale stała się też matrycą, wzorcem dla podobnych imprez w Europie i na świecie - mówiła w "Sygnałach dnia" prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk. 

Jak podkreśliła prezes Polskiego Radia, cieszy nie tylko jubileusz, ale również popularność, jaką cieszy się Piknik Naukowy. - Spodziewamy się na Stadionie Narodowym w Warszawie ponad 100 tysięcy ludzi, którzy będą mogli poznać naukę z bliska, niemalże dotknąć jej osiągnięć. Zobaczymy, jak działa sztuczne serce, jak działają nowoczesne protezy. To misja Polskiego Radia, która wykracza poza samą antenę – podkreśliła Barbara Stanisławczyk.  

- Cieszy nas nie tyle bicie kolejnych rekordów, ale fakt, że Piknik przyczynił się w istotny sposób do edukacji, do poszerzania granic naszej wyobraźni. Dzięki niemu pojęcia, które uznawaliśmy za hermetyczne i niezrozumiałe, zaczynamy kojarzyć z czymś praktycznym. Piknik sprawił, że tysiące naukowców zaczęło mówić o swoich pasjach ludziom o bardzo różnych zainteresowaniach i niekoniecznie eksperckiej wiedzy. Opowiadają oni o swoich badaniach, o metodach, jakimi się posługują, o korzyściach, które z tego płyną, ale i o ryzyku, jakie się z tym wiążę  - dodaje Robert Firmhofer, dyrektor Centrum Nauki Kopernik, współorganizator Pikniku. 

Czytaj i słuchaj także >>
prezydent_andrzej_duda 1200.jpg
Piknik Naukowy. List od prezydenta

Z jakimi wyzwaniami wiązały się pierwsze edycje Pikniku Naukowego? Co będzie można zobaczyć w namiocie Polskiego Radia? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wiesław Molak

Gość: Barbara Stanisławczyk (prezes Polskiego Radia), Robert Firmhofer (dyrektor Centrum Nauki Kopernik)

Data emisji: 7.05.2016

Godzina emisji: 7.40

gs/mm

Czytaj także

20. Piknik Naukowy. Bądźcie z nami!

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2016 10:00
Symulator bolidu F1, wirtualny spacer po silniku samochodowym, roboty chirurgiczne i tajemnica eliksiru Alicji z Krainy Czarów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Naukowy. Ile witaminy C jest w soku?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2016 14:23
- Możemy to zbadać w domu poprzez proste doświadczenie, do którego nie potrzeba skomplikowanych urządzeń czy odczynników - powiedział w "Czterech Porach Roku" Artur Franczuk z Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jubileuszowy 20. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2016 20:29
Tysiące gości, setki pokazów, ładna pogoda i niemal nieskończona ilość nauki.
rozwiń zwiń