Joanna Lichocka o marszach KOD: ci ludzie są wciągnięci przez partyjnych działaczy w jakąś intelektualną pułapkę

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 08:20
- PO, PSL, Nowoczesnej, KOD, czyli partiom układu III RP, udało się zebrać 45 tysięcy ludzi – powiedziała w radiowej Jedynce poseł PiS.
Audio
  • Joanna Lichocka przekonuje, że KOD zawyża liczbę osób uczestniczących w jego marszach (Sygnały dnia/Jedynka)
Joanna Lichocka, Prawo i Sprawiedliwość
Joanna Lichocka, Prawo i SprawiedliwośćFoto: Wojciech Kusiński/PR

Joanna Lichocka przekonywała w "Sygnałach dnia", że sobotni marsz Komitetu Obrony Demokracji był "wielką klęską opozycji", gdyż wszystkim partiom biorącym w nim udział udało się zebrać jedynie 45 tysięcy ludzi (taką liczbę podała policja). Jej zdaniem manipulacją organizatorów, a także części mediów, które rozpowszechniały tę informację, była liczba 240 tysięcy uczestników.

- Wczoraj TVN podał, obliczając według swojej metodologii, że mogło przejść 100 tysięcy, niedługo dojdą do tego, że było 45 tysięcy - przekonywała.

Joanna Lichocka krytykowała też publicystę Jacka Żakowskiego, który twierdzi, że KOD powinien być jak Hamas. - On uważa, że można tak walczyć w Polsce, żeby ginęli ludzie - oceniła. Oskarżała też prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego, o to, że chce być jednym z liderów opozycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Michał Rachoń

Gość: Joanna Lichocka (poseł PiS)

Data emisji: 9.05.2016

Godzina emisji: 7.13

pp/kk

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ile osób wzięło udział w marszu KOD? Rozbieżne dane władz Warszawy i policji

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2016 16:15
Policja i warszawski magistrat wyjaśniają, skąd wzięły się rozbieżności przy podawaniu liczebności manifestacji KOD i opozycji. Stołeczny ratusz informował, że we wczorajszym marszu wzięło udział 240 tysięcy osób, a policja - że 45 tysięcy.
rozwiń zwiń